Шкодить здоров’ю: депутати міської ради хочуть забрати з Франківська транзитний транспорт

 • Містом Івано-Франківськ проходять значні потоки транзитного транспорту через відсутність повноцінної мережі об’їзних доріг. Це призводить до забруднення повітря та шкоди здоров’ю.

  Про це йшла мова на сесії Івано-Франківської міської ради.

  Зокрема, як відзначають депутати, повноцінного північно-східного обходу місто не має. Вказана проблема останніми роками неодноразово порушувалась експертним середовищем та громадськістю.

  Пропонований проєкт передбачає будівництво автостради в об`їзд міста Івано-Франківська від галицького шляху (Н-09) попри села Сілець, Вовчинець, Підлужжя, Підпечери, з перетином Тисменицького шляху (Н-18).

  «Південно-західний обхід Павлівка – Марківці (споруджений ще у 80-х роках минулого століття поза межами населених пунктів) розвантажує обласний центр від транзитного транспорту тільки з калусько – стрийського напрямку, що рухається національним шляхом Н-10 Стрий – Мамалига. А національний автошлях Н-09 Львів – Івано-Франківськ – Мукачево проходить переважно населеними пунктами, там, де він формувався у попередні століття. Тут крім забруднення довкілля загострюється й проблема безпеки для всіх категорій учасників дорожнього руху», – говорять обранці.

  З огляду на вказані вище обставини розробили проєкт «Схеми планування території Івано-Франківської області», виконаний Київським «Діпромістом» ще у 2016 році та затверджений Івано-Франківською обласною радою у 2017-му, генеральний план Івано-Франківська.

  А депутати міської ради звернулися до Кабінету Міністрів України та Міністерства інфраструктури України з пропозицією розробити проєктно-кошторисну документацію проєкту щодо винесення національного шляху Н-09 Львів – Івано-Франківськ – Мукачево за межі міста Івано-Франківська та передбачити фінансування першого етапу робіт у державному бюджеті на 2022 р.

  Також звернулися до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування провести в Івано-Франківську виїзне засідання комітету з метою оцінки вищенаведених фактів.

  Читайте також: Депутати Івано-Франківської міськради вимагають відновити механізм пайової участі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!