Депутати Івано-Франківської міськради вимагають відновити механізм пайової участі

 • Івано-Франківська міська рада звернулася до голови ВРУ, Премєр-міністра та Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

  У зверненні, яке прийняли сьогодні, 29 квітня, на засіданні сесії міськради, депутати кажуть, що необхідно відновити механізм пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів.

  «З 1 січня 2021 р. органи місцевого самоврядування позбавлені додаткового інструменту здійснювати фінансування заходів для створення комфортних умов проживання громадян (будувати, ремонтувати дитячі садочки, школи, лікарні, котельні, дороги, вулиці, провулки) та регулювати процеси забудови територій. Крім цього, в Україні реальна потреба у коштах на фінансування розвитку інфраструктури громад є значно більшою, ніж надходження пайових внесків до місцевих. Тому відміна пайової участі спричинює ще більше недофінансування інвестиційних потреб територіальних громад», – йдеться у зверненні, яке зачитав секретар міської ради Віктор Синишин.

  Внаслідок скасування пайової участі, наголошують депутати, збитки понесли практично усі територіальні громади України, які зупинили будівництво необхідних об’єктів, у тому числі соціальної інфраструктури. Це ставить під сумнів і продовження співпраці з іноземними інвесторами, зокрема НЕФКО.

  «Вимагаємо від Кабінету Міністрів України невідкладно розробити та запропонувати на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо відновлення механізму пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів та передбачити відновлення положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якими регулювалося питання сплати пайових внесків у розвиток інфраструктури населених пунктів вже у другому півріччі 2021 року», – додають депутати.

  Відтак, пропонують встановити фіксовані розміри сплати пайових внесків: 4% для нежитлових будівель, 2% – для житлових, 0% – для промислових споруд.

  При розрахунку пайових внесків для житлових будівель пропонують брати за основу показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.

  Нагадаємо, 20 вересня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 132-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» яким з 1 січня 2021 року скасувала пайові внески у розвиток інфраструктури населених пунктів.

  До теми: Франківські депутати вимагають, щоб Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією та закрила кордон

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!