Скоротити видатки: у Франківську розповіли, як боротися з боргами по зарплатах

Сьогодні, 20 грудня, в Івано-Франківську відбулося друге пленарне засідання 33-ї сесії обласної ради.

Перед початком сесії до депутатів завітали пластуни. Вони принесли обранцям Вифлеємський вогонь та заспівали традиційну пісню “Вогонь добра”. Потім голова облради нагородив кількох людей грамотами та відзнаками.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Вони внесли низку технічних змін до бюджетів області на 2019 та 2020-й роки – вилучили кілька пунктів та врахували оновлені цифри субвенцій. Зокрема, мова йде про 21 мільйон освітньої субвенції.

Також вони розглянули проблему зі станом виплати зарплат медикам та освітянам Івано-Франківщини.

“Станом на початок року нам не вистачало приблизно 500 мільйонів на зарплати освітянам, медикам і іншим працівникам бюджетної сфери. Ми спрямували на ці цілі 240 мільйонів, після цього ще 20, а в грудні надійшло ще майже 70 мільйонів від уряду. Наразі маємо інформацію про ще 11 мільйонів субвенції для медиків. Але фінансовий ресурс все ще потрібен. Станом на 16 грудня вся заборгованість становила 160 мільйонів“, – розповіла Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА.

Депутат Василь Попович запитав, хто саме винен у проблемі з заборгованістю і, що конкретно треба зробити для її вирішення. Ірина Мацькевич на це сказала, що одна з причин – дуже розгалужена мережа бюджетних закладів на Прикарпатті, малокомплектні школи тощо.

“Нам треба оптимізовувати і скорочувати видатки, хочемо ми цього чи ні. Кожен район має сам визначити, які заклади і де справді потрібні”, – додала директорка фінансового департаменту.

Інший депутат, Манолій Піцуряк, зазначив, що в ситуації з боргами також частково є і історичні передумови. За його словами, в Івано-Франківській області бракує коштів, але натомість є багато лікарів і лікарень. А на сході України, навпаки, бракує медиків – проте, відповідно, їм вистачає грошей.

Нагадаємо, Доходи обласного бюджету в 2020 році повинні скласти 2,989 мільярда гривень, а видатки – 2,981 мільярда. Це на 5,3 мільярда гривень менше, ніж торік.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!