Стало відомо, де і як штрафуватимуть українців за відсутність маски

 • За відсутність масок у громадських місцях каратимуть штрафом від 170 до 250 грн.

  За такі зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення проголосувало 262 депутати Верховної Ради, інформує ВВС Україна. 

  Закон почне діяти з наступного дня після його оприлюднення.

  “Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться у змінах до закону.

  Після голосування віцеспікер Руслан Стефанчук заявив, що як тільки закон набуде чинності, штрафуватимуть і народних депутатів, які не носять масок у Верховній Раді.

  Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов, відомство якого ініціювало ухвалення цього закону, заявляв, що жорсткіше покарання потрібно з огляду на “щоденну статистику щодо захворювання на COVID-19”. Під час весняного карантину уряд вже забороняв українцям бути у громадських місцях без маски. Але тепер це буде закріплено на законодавчому рівні.

  “Раніше складений протокол передавали в суд, і суд вже вирішував накладати чи не накладати штраф. Зараз працюватиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху”, – пояснив міністр охорони здоров’я.

 • Накладати штрафи матимуть право:

  • працівники поліції,
  • працівники епідемічного контролю,
  • представники органів місцевого самоврядування.

  За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці.

  До слова, Івано-Франківськ уже третій тиждень знаходиться у “червоній зоні”.  

  Нагадаємо, в Україні 6 листопада виявили 9721 випадок COVID-19, на Прикарпатті – 511. Уряд планує встановити додаткові карантинні обмеження.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!