Стало відомо, який штраф заплатять франківці за неправильне паркування

 • В Івано-Франківську є чотири інспектори з паркування: за тиждень уже склали приблизно 50 приписів. Інспектори зможуть складати протоколи та затримувати авто.

  “Галицькому кореспонденту” начальник управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що наразі є три інспектори-спеціалісти та начальник відділу. Вони обслуговують центральну частину міста та прилеглі вулиці. Роботу розпочали з проблемних ділянок: біля адмінбудівлі й на перетині вулиць Мельника та Незалежності.

  За неправильне паркування порушники будуть змушені заплатити штраф — він залежить від статті: 255 чи 510 гривень, а при порушенні правил паркування на місцях для осіб з інвалідністю — від 1020 до 1500 грн.

  “Протягом 10 днів після того, як наклали штраф,  порушник матиме можливість сплатити тільки 50%. Це таке заохочення, щоб якомога швидше сплачували”, – каже Андрій Гіглюк. 

  Інспектори з паркування одягнені у відповідну форму, мають шеврон та посвідчення. Всі кошти інспектори направлять до міського бюджету.

  “Буде покращення матеріально-технічної бази. Можливо, що потім ці гроші підуть на купівлю евакуатора”, – каже очільник упраління. 

  Надалі управління планує розширення штату працівників. За словами Гіглюка, є багато ділянок у місті, де є порушники паркування. Крім того, місто активно об’єднується з селами, тому територія відповідно збільшується. 

  “Напрацьовуємо базу та будемо клопотати, щоб штат збільшили. Кінцевої цифри щодо кількості необхідних людей немає”, – розповідає посадовець.

  До слова, інспектори з паркування мали вийти ще у жовтні, однак затрималися. Начальник УТІЗ переконує, що багато часу зайняв підготовчий процес: закуповували планшети, форму та інші засоби, які необхідні для роботи інспекторів. Також робили документи, аби юридично правильно розпочати роботу. 

  Нагадаємо, в Івано-Франківську вартість паркування дорожча, ніж у Києві та Львові.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!