Сьогодні, 25 лютого, в Івано-Франківську провели чергове засідання у справі Максима Булієнка.
Нагадаємо, чоловіка звинувачують у вбивстві своєї дівчини. Взимку 2017 року він побив до втрати свідомості свою 36-річну співмешканку Олександру.
А 24 грудня від отриманих травм жінка померла у лікарні. Конфлікт виник між ними у квартирі на Коновальця, де вони розпивали спиртні напої. Булієнку інкримінують ст. 121 ч. 2 ККУ – Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Свою вину він визнає частково, покази погодився давати вже після допиту всіх свідків.
На одному із засідань допитали матір Максима, Людмилу Булієнко. Вона стверджує, що пара жила у любові, а смерть дівчини могла спричинити також недбалість лікарів. На засіданні 14 травня почали досліджувати письмові докази у справі.
Згідно з висновком судмедексперта, жінка померла від закритої травми органів малого таза та закритої черепно-мозкової травми. Черепно-мозкова травма могла також виникнути від удару об унітаз, про що і говорилось на попередніх засіданнях.
На засідання з’явилися потерпіла Щеглова та її представник – адвокат Драпак, обвинувачений Булієнко та його адвокат Ярицький. Справу веде суддя Деркач, а прокурор – справі Харун.
На минулому засіданні прокурор наполягав на додатковій судово-медичній експертизі. А сьогодні на такій експертизі повторно наголошував адвокат обвинуваченого, тому подав відповідне клопотання.
“Ми повністю погоджуємося з необхідністю призначення судом комісійної судово-медичної експертизи. З переліком питань прокурора також згідні. Крім того, вважаємо, що не всі питання були зазначені у клопотанні прокурора. Тому з метою повного об’єктивного дослідження всіх обставин справи, просимо судмедекспертизу вирішити ще кілька питань”, – говорить адвокат Ярицький.
Захисник Булієнка переконує – на допиті експерт не відповів на низку питань та послався на комісійну судово-медичну експертизу. Стверджує, що ті питання були логічні та спрямовані на об’єктивне дослідження справи.
“Також експерт на кілька питань дав відповідь “малоймовірно”. Я вважаю, що це припущення. Обвинувачення не можуть будуватися на припущеннях”, – наголошує Ярицький.
Підозрюваний Булієнко підтримав думку захисника.
Згодом суддя Деркач на прохання прокурора долучила до матеріалів справи висновки експерта про дослідження крові загиблої Олександри Щеглової та висновок судово-гістологічної експертизи щодо об’єктів шматків внутрішніх органів жінки.
Опісля суддя відправилася до нарадчої кімнати, а повернувшись ухвалила – задоволити клопотання адвоката Ярицького.
Таким чином комісійна судово-медична експертиза повинна провести низку досліджень та дати відповідь на такі запитання: яка причина смерті Олександри Щеглової, коли наступила смерть, які тілесні ушкодження на тілі були виявлені, який їх характер, яка кількість та тяжкість, яке розміщення та чим вони були причинені. Також експерти мають встановити, чи могли ушкодження наступити через удар до унітаза, чи могли утворитися внаслідок ударів руками та ногами, скільки ударів було нанесено та яке їх розташування. Крім того, фахівці повинні зазначити, чи могла Олександра після ударів виконувати самостійні рухи та чи правильно поводилися лікарі Івано-Франківської центральної міської лікарні, чи своєчасно та правильно їй надали медичну допомогу. Також експертиза встановить через що трапився розрив сечового міхура, які хронічні захворювання були у потерпілої на момент її смерті, яка причина зупинки серцевої діяльності, що спровокувало її виникнення, чи могло зупинитися серце від медикаментозного лікування хронічних хвороб Щеглової та чи не було передозування лікарськими препаратами.
Через великий обсяг роботи експертиза триватиме два місяці – до 25 квітня 2020 року.
Таким чином суддя Деркач призначила дати наступних засідань – 23 березня о 14:00 та 29 квітня о 11:00.
Нагадаємо, Івано-Франківський апеляційний суд не надсилатиме повістки.