Текст – про війну, а вистава – про мир, – у Франківському театрі поставили твір Ремарка

  • Мистецтво не може стояти осторонь подій, які відбуваються в країні. Так вважає франківський актор Олексій Гнатковський. Вистава “На Західному фронті без перемін”, яка поставлена за однойменним твором Еріха Марії Ремарка – дебют Гнатковського, щоправда, режисерський.

    Як розповідає режисер, ми настільки звикли до цієї війни, настільки звикли до ситуації, що раптом почали сприймати її, як щось буденне… «Текст написаний про війну, а ми ставимо виставу про мир, у тексті є багато смерті, а ми ставимо виставу про життя і наскільки воно цінне», – розповідає про свою роботу Олексій Гнатковський.

    Він переконує, що не пов’язує жодним чином цю історію до сучасності. Вистава – про першу світову війну. Більше того, про німців. Головні герої – це хлопці з минулого, які немов перевтілюються у сучасних хлопців.

  • Як повідомляв «Галицький кореспондент», ця вистава – тричі подія для Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка. Насамперед – це дебютна режисерська робота заслуженого артиста України Олексія Гнатковського. По-друге – першопрочитання, адже цей твір досі ніхто не інсценізував в Україні. І третє – це перша цьогорічна прем’єра Режисерської майстерні, яку започаткували у театрі торік.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!