Теорія успіху

 • Людмила Лінник

  Успіх, успіх, успіх! Ти конче повинен його мати – успіх. Він просто необхідний! Про це тобі говорять сотні видань літератури нон-фікшн, заголовки газет і журналів, лавина реклами, тисячі фото, що ллються на твою голову з інстаграму, модні блогери і тренери-тренери-тренери.

  Всюди тобі пропонують курси-тренінги-воркшопи-майстер-класи «Як досягти успіху». Чи це успіх у бізнесі, особистому житті, материнстві, кулінарії або сексі, головне – успіх.

  За твої гроші тебе навчать бути успішним письменником, навіть якщо ти ніколи не писав книг; зроблять мегакрутим продавцем всього на світі, і не важливо, що ти не хочеш нічого продавати; розкажуть, як успішно вийти заміж, навіть якщо ти вже вийшла; успішно схуднути, навіть якщо у тебе анорексія; успішно виховати дитину, навіть якщо у тебе її немає; успішно з’їздити на курорт, навіть якщо ти і так живеш на курорті.

  Тобі запропонують одяг для успішних людей, годинник і телефон, який повинні мати всі успішні люди, машину, на якій може їздити лише успішна людина, район, в якому ти маєш жити, бо ж це успіх.

  У тебе складеться враження, що успіх – це єдине, чого ти маєш прагнути у житті: фінансовий, кар’єрний, побутовий, ще якийсь там. Головне – успіх.

  Якщо ти його ще не досяг, отже, ти лузер. Або лінивий, бо можливості досягнути успіху – безмежні. Он лише цього тижня стартує п’ять курсів, шістнадцять майстер-класів і два воркшопи. Ти на всі запишешся чи лише на декілька? Варіант «на жоден» не приймається.

  Ти ще не успішний? Тоді ось тобі ще один семінарчик зі знижечкою лише до післязавтра. А взагалі, бачиш, там є місця «віп», «голд» і «стандарт». Так от, всі успішні люди давно сидять на «віп». У крайньому разі – на «голд». Бачиш? Їм вдалося. Бо вони не жадібні – заплатили утричі дорожче за і так дорогий квиток. Можуть собі дозволити – успішні ж. А ти досі обираєш стандарт? Лууууузер. Але гаразд – ти за крок від успіху. Саме тут і саме сьогодні наш мегатренер розкаже тобі по-секрету секретний секрет успіху, продасть рецепт, втюхає пігулку – раз, і ти вже у віпах. Не віриш? Та ну.

  Кажеш, це не працює? Мабуть, ти не достатньо вмотивований. Ти відвідав замало семінарів – успішні люди ходять на них щотижня; прочитав замало книг – успішні люди читають по книзі на день, навіть по дві: одну читають, іншу в цей час слухають. Ти не розвиваєшся, не працюєш над собою або робиш це несистематично. І взагалі, у тебе є особистий психотерапевт, консультанти з фінансів і тайм-менеджменту? Як нема? У всіх успішних людей є. Вже давно. Ти що, не хочеш бути успішним?

  Наш мегатренер каже, що хочеш, а він знає краще: за два роки він провів уже триста семінарів. Всі хочуть успіху. Головний його меседж спраглій успіху аудиторії – ти можеш стати успішним! Його прихований меседж – це дуже складно: заплати гроші моїй конторі, найми мене, і я досягну для тебе успіху замість тебе (але це дорого). Втім успіх же того вартий. Ти ж хочеш успіху?

  Як це – ти не хочеш успіху? Всі хочуть успіху. Точно всі, ти що – газет не читаєш, телевізор не дивишся, блогерів не фоловиш: успіх маст хев, все решта – то таке. Ти просто ще сам не знаєш, що його хочеш.

  Он, дивися, людина в 20 років уже 30 країн світу відвідала, а ти що? Єгипет ол-інклюзів і все? Нема що навіть у Фейсбук закинути. У всіх літо за гроші, а ти чекаєш календарного?

  Успішні люди все встигають, всюди бувають, ніколи не хворіють, модно вдягнені. У них симпатичні чистенькі дітки, прибрані будинки, блискучі машини. У них все відполіровано – дзеркала, меблі, туфлі, життя… Вони, мабуть, і в туалет не ходять. Нащо успішним ходити у туалет? Це ж який удар по тайм-менеджменту!

  Успішні жінки носять красиві і незручні туфлі, роблять щоденні макіяжі-укладки-манікюри-татуажі. Найуспішніші роблять ще губи і груди. Успішні чоловіки носять тісні й обридливі краватки, стрижуть бороди та скроні у барбер-шопах і старанно вивчають марки годинників та машин. Успішні шукають успішних і одружуються з успішними. Народжують успішних дітей, які знають уже з пелюшок, що головне – успіх. Байдуже, якою ціною – бо про ціну їм наразі не відомо.

  Вони не знають, що за відфотошопленою картинкою сховалася безсонна ніч, що комусь успішному буквально вчора хотілося стрибнути з даху успішного бізнес-центру, що особистий психотерапевт – то не тренд, а необхідність, щоб не збожеволіти. Не знають, що коли уже раз став на стежинку успіху, а якщо ще й мав необережність виставити це у соцмережі – то зупинитися уже не можеш. Не маєш права. Твоє успішно-глянцеве життя тепер відстежують з пильністю спецслужб.

  Бо якщо тебе вже один раз зарахували до успішних, то цього уже не зміниш. Навіть якщо тим успіхом ніколи й не пахло, навіть якщо ви насправді ніколи його не шукали і не прагнули. На вас уже почепили етикетку: «Визнано успішним». Все, це вирок! Без права на помилку.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!