Тепер боржників зможуть відключати від газопостачання

 • Борги клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» за спожитий газ станом на початок вересня становлять 517,391 млн гривень.

  З них понад пів мільярда гривень боргує населення, а юридичні клієнти заборгували 14,72 млн гривень, пишуть “Вікна”.

  Борг промислових підприємств за спожите паливо досяг 11,967 млн грн, бюджетні установи накопичили 2,361 млн боргу, ще 391 тис. грн боргують релігійні установи Прикарпаття.

  Є і позитивна динаміка до поступового скорочення заборгованості побутовими споживачами. У порівнянні з серпнем борг населення за спожитий природний газ зменшився на 2 млн грн, а загалом з початку року він скоротився на 317 мільйонів.

  Водночас ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» звертає увагу неплатників, що прострочена понад три місяці заборгованість за комунальну послугу є підставою для припинення отримання субсидії від держави на оплату житлово-комунальних послуг.

  Окрім того, у серпні президент України підписав Закон №1657, який скасовує заборону відключення боржників від газопостачання через заборгованість на період дії карантину.

  Заборона відключення діятиме лише в регіонах, які знаходяться у «червоній» зоні та впродовж 30-ти днів після його скасування.

  Наразі підприємство здійснює розсилку листів-попереджень з вимогою погасити протерміновані платежі, щоб в холодні місяці не залишитись без необхідного енергоресурсу.

  Аби уникнути ризиків відключення від газопостачання, споживачам, що мають протерміновані платежі, необхідно терміново розрахуватися за використане блакитне паливо.

  Споживачі, які не мають змоги погасити заборгованість одним платежем, можуть укласти договір реструктуризації та погасити накопичені борги рівними частинами протягом визначеного договором часу.

  До теми: заборгованість за газ можна реструктуризувати

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!