Трибунал ООН: Україна звинуватила РФ у порушенні конвенції

Внаслідок захоплення і затримання українських кораблів та екіпажу Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це заявила агент України, заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль під час слухань щодо захоплення українських моряків Росією у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі.

Розпочавши свій виступ, Зеркаль зазначила, що Україна не мала іншого вибору, окрім як перейти до судових процедур, оскільки вирішити спір з Росією дипломатичними засобами не вдалося.

“Україна ініціювала арбітражне провадження, щоби отримати правовий захист від цих порушень”, – зазначила Зеркаль.

Вона додала, що поведінка Росії є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права та міжнародного звичаєвого права.

“Імунітет військових кораблів є основоположним у міжнародній системі. Військові кораблі та їх персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів”, – зазначила вона.

У зв’язку з цим Україна просить трибунал застосувати тимчасові заходи з огляду на невідкладний характер ситуації – щоб Росія негайно звільнила військово-морські кораблі України та членів їхніх екіпажів та повернула їх до України.

В п’ятницю, 10 травня, у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі розпочалися відкриті слухання у справі нападу РФ на українські кораблі та захоплення українських моряків.

25 листопада поблизу Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС України. Росіяни поранили 6 українських військовослужбовців і захопили 3 кораблі, які вже доставили в анексовану Керч.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!