“Це видатна людина”: у Франківську згадують Митрополита Шептицького

 • Сьогодні, 26 серпня, в Івано-Франківську відбулася наукова конференція до 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

  Начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак говорить, що цю персону варто пам’ятати та шанувати.

  «Це видатна людина, яка у свій час була для нас дуже близькою духовною особою. Важливо знати не тільки його біографію, а й те, що він був великим просвітником. Він підтримував школи, лікарні. Шептицький мав колосальну ерудицію та робив багато добрих справ для всіх. Конференції такого плану також доведуть до роздумів над проблемою служіння своєму народу», – каже начальник управління.

  Володимир Федорак розповідає, що в області проведуть ще кілька заходів із цієї нагоди. Зокрема, у  національному заповіднику «Давній Галич» також влаштують онлайн-конференцію. А ще презентують збірник, який висвітлить багато білих плям в історії.

  «Люди, про яких ми сьогодні говорили, добрі справи робили для людей, а не для якогось розголосу на свою користь», – каже він.

  Співорганізатор конференції Марія Федунь наголошує, що Андрей Шептицький – знакова постать для всіх українців, а не тільки для галичан.

  «Чимало фактів життя Шептицького пов’язані з Прикарпаттям, адже саме з цих країв почалася його діяльність. На конференції ми охопимо все його життя. Також говоритимемо про творчість та доробки Шептицького», – зазначає Марія Федунь.

  Керівник громадсько-християнського руху «Клич» Богдан Гоблер говорить, що цей захід ініціювала саме його організація. На його думку, щоб про цю визначну постать пам’ятали ще довго, треба проводити такі заходи та залучати молодь.

 • «Це духовний батько нашої церкви та України. Наш шлях національного розвитку був важким, адже наша Україна пройшла багато випробовувань, знищували духовну еліту та інтелігенцію. Але відродити нове покоління – дуже важко. Це спільна справа викладачів, громадськості та батьків. Тоді наші діти будуть свідомими», – каже Богдан Гоблер.

  Львів’янка та керівниця Всеукраїнської громадської організації союзу українок Ореслава Хомик зазначає, що це свято прийняли на державному рівні, однак в Україні його відзначають не часто.

  «Я не багато бачила інформації, щоб масово в Україні відзначали цю дату. У вашому місті натомість організували такий захід. Тому ми вирішили підтримати містян», – каже Ореслава Хомик.

  До теми: у Франківську презентували книгу про визначних людей міста 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!