• Ціна українського слова: у прокат вийшов довгоочікуваний фільм про Розстріляне відродження

  • Відомо, що історія заснована на реальних подіях.

    9 травня відбувся реліз художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” режисера Тараса Томенка у національному кінопрокаті. Прем’єра стрічки відбулася 8 травня в приміщенні Національного центру “Український дім”, пише 24 Канал.

    “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” – це драматична історія українських письменників доби “Розстріляного відродження”, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо радянської системи. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.

    “Це найважча наша артилерія, котра не залишить ворогу шансів. Захопливий сценарій, котрий вивірений документальним фільмом, неймовірний акторський склад, вишукана операторська робота, божевільна атмосфера 20-30-х років часу розквіту авангардного мистецтва – все віддзеркалює нам той час, щоб ми могли побачити нас теперішніх – в кривавій м’ясорубці російської орди. Для мене важливо, що мій фільм виходить саме зараз у доленосний для України час. Без перебільшень, такого кіно не було в українському кінематографі. Пам’ятаймо ціну українського Слова”, – каже режисер стрічки Тарас Томенко.

    1927 року в Радянській Україні, за наказом Сталіна, у Харкові відбудовано кооперативний будинок “Слово”. Туди заселяють найвидатніших українських письменників у зручні квартири. Всі вони стають учасниками експерименту, спрямованого на створення нового типу радянського письменника та повний контроль над творчим процесом з метою розробки єдиного методу соціалістичного реалізму. Однак не всі письменники готові славити культ Сталіна.

    Неочікувано для мешканців будинку “Слово” до них заселяють невідомого молодого письменника Володимира Акімова. Хто він? Ніхто не знає. Його поява розпочинає послідовні дивні події, про які досі мовчить цей будинок.

  • До теми: На Netflix вийшла комедія «Мій карпатський дідусь»

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    За кілька кроків до Великодня

    Для мене очікування Великодня проступає особливо чітко та ясно, коли з’являється афішка, що от-от відчинить свої двері виставка «Великодня». Величне християнське свято, про яке митці говорять у живописі, малярстві, скульптурі, різьбі по дереву, у ювелірних прикрасах, одязі, і звісно ж, у писанках. Іконописні сюжети та світські, сакральні та побутові, пейзажі, натюрморти, портрети… Метал, кераміка, дерево…

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: як я навчилася кермувати не лише авто, а й своїм страхом

    Чергова моя поїздка до чоловіка виявилася чи не найважчою. Мені вперше самостійно довелося їхати за кермом майже 500 км. Я зважилася на цей крок, бо розумію, що ще не скоро закінчаться наші з Вовою фронтові побачення. Водіння як крок до свободи Коли я 9 років тому пішла вчитися, щоб отримати водійське посвідчення, то й уявити

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного