“Фотофобія” та “Мирні люди”: фільми про українську війну покажуть на австрійському кінофестивалі

 • Фестиваль триватиме з 30 квітня до 5 травня у Лінці.

  На кінофестивалі Crossing Europe Film Festival у Австрії покажуть два українські фільми — зняту в копродукції “Фотофобію” та документальну стрічку “Мирні люди”. Про їхнє внесення до програми повідомили на сайті кінофестивалю, передає Суспільне Культура.

  Загалом буде представлено 144 художні, документальні та короткометражні фільми. Дві основні теми програми — війна Росії проти України та кліматичний активізм.

  “Фотофобія”

  Фільм покажуть у програмі European Panorama Documentary 2024. Це стрічка спільного виробництва Словаччини, Чехії та України про війну в Україні.

  Фільм розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні.

  Українським продюсером виступив Денис Іванов.

  “Мирні люди”

  Стрічка української режисерки Оксани Карпович змагатиметься у конкурсі документальних фільмів за головний приз фестивалю. Фільм “Мирні люди” створено разом із Канадою та Францією.

 • Документальна стрічка Карпович побудована на перехоплених розмовах російських військових зі своїми рідними. У фільмі режисерка показує наслідки цих розмов — сучасну реальність України.

  В анотації вказано, що “розлогі картини зображають руйнування, які спричинила війна в Україні”, а “перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми сім’ями шокують”.

  Читайте також: В Одесі стартують зйомки художнього фільму про Олександра Довженка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!