Туреччина розкритикувала Європейський парламент за підтримку санкцій проти Росії

 • Європейський Союз продовжив санкції проти Росії на шість місяців.

  Анкара розкритикувала вимогу Європейського парламенту щодо співпраці у запровадженні санкцій проти Росії, пише Bloomberg, повідомляє УНН.

  “Імплементуючи обов’язкові до виконання санкції ООН, Туреччина відмовляється приєднуватися до будь-яких інших санкційних зусиль на підставі того, що це може ускладнити її самопроголошені спроби посередництва між Києвом і Москвою”, – йдеться у повідомленні Bloomberg.

  На саміті Групи 20 у Нью-Делі минулих вихідних президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав кількох лідерів задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити Чорноморську угоду, яка уможливила поставки українського зерна і знизила світові ціни на продовольство.

  Комісар ЄС Олівер Вархелі привітав зусилля Туреччини з відновлення зернової угоди, але закликав її уряд співпрацювати з блоком.

  “Важливо, щоб Туреччина продовжувала співпрацювати з ЄС, в тому числі щодо імплементації санкцій проти Росії, зокрема, щодо санкційних продуктів”, – сказав комісар ЄС Олівер Вархелі після того, як Європейський парламент оприлюднив свою резолюцію в середу.

  Однак, як повідомляє Bloomberg, міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що доповідь Європарламенту є “збіркою необґрунтованих звинувачень і упереджень” і демонструє, що його члени не в змозі виробити “правильний стратегічний підхід до ЄС, а також до нашого регіону”.

  У міністерстві додали, що оновлення угоди про Митний союз з ЄС і невідкладне завершення переговорів про лібералізацію візового режиму для турецьких громадян є спільними цілями Туреччини і блоку на даний момент.

  Європейський Союз продовжив санкції проти Росії на шість місяців. Вони поширюються на майже 1800 фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з війною в Україні.

  До теми: Саміт G20 погодив спільну декларацію, попри розбіжності щодо України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!