Саміт G20 погодив спільну декларацію, попри розбіжності щодо України

 • Це свідчить про те, що учасниці змогли знайти компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни РФ проти України.

  Саміт країн “Групи двадцяти” погодив спільну декларацію, попри розбіжності між державами-учасницями у питанні війни РФ проти України, проте деталі ще не відомі.

  Як повідомляє Reuters, про це оголосив прем’єр головуючої у G20 Індії Нарендра Моді, передає “Європейська правда”.

  Індійський прем’єр заявив, що країни G20 погодили спільну декларацію, що свідчить про те, що учасниці змогли знайти компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни РФ проти України.

  “Завдяки складній роботі усіх команд ми отримали консенсус щодо декларації саміту лідерів G20. Оголошую про погодження декларації”, – оголосив Нарендра Моді.

  Прем’єр не надав деталей щодо того, які формулювання погоджено.

  Серед країн, що входять до G20, дуже різняться позиції у питанні війни Росії проти України: держави Заходу виступають за більш рішучий осуд Росії, тоді як країни Глобального півдня хочуть більшого фокуса на економічних питаннях.

 • Агентство припускає, що формулювання можуть бути подібними до тих, які визначили для декларації саміту в Індонезії у 2022 році. Там зазначили, що більшість країн засуджують Росію за розв’язану війну, але є також інші погляди.

  У проєкті декларації саміту, з яким ознайомилися журналісти, у розділі “геополітична ситуація” ще не було тексту.

  Читайте також: “Я на своєму місці”: на фронті воює кулеметниця 102 бригади з Івано-Франківщини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!