У 2022 році зросте податок на нерухомість: скільки доведеться заплатити за зайві метри

 • Головне управління Державної податкової служби у Києві повідомило, що у 2022 році зміниться ставка податку на нерухомість. 

  Про це пише ТСН.ua.

  Так у 2022 році загальна ставка податку на нерухомість становитиме 97,5 гривень за 1 квадратний метр. А це на 21% більше, ніж в 2021.

  Такі зміни зумовлені тим, що загальна ставка податку на нерухоме майно повинна становити не більше 1,5% розміру мінімальної зарплати, яка встановлюється законом на 1 січня.

  А відповідно до закону “Про державний бюджет України на 2022 рік” розмір мінімальної зарплати встановлено на відмітці 6500 гривень (розраховується таким чином: 6500*1,5%=97,5).

  Також в Головному управлінні нагадали, що загальна ставка податку на нерухомість відрізняється від ставки на земельну ділянку.

  Платити потрібно лише за зайву площу:

  • для квартир 60 м. кв;
  • для приватних будинків 120 м. кв;
  • для квартири та приватного будинку разом 180 м. кв.

  Найбільше заплатять в 2022 році власники квартир, площею понад 300 м. кв. В цьому випадку розмір податку на нерухомість складатиме 25 тисяч гривень. Така ж сума передбачена для власників приватних будинків з загальною площею понад 500 м. кв.

  Податок на нерухомість потрібно буде платити один раз на рік. І на його суму ніяк не впливає кількість людей, які прописані в будинку чи квартирі, та членів сім’ї. Нараховується податок на нерухомість 1 липня за минулий рік.

 • Для сплати дається 30 днів з 1 липня або 60 днів з моменту отримання повідомлення з податкової. При прострочені виплати сума податку на нерухомість автоматично зростає на 10%.


  Варто нагадати, що з 2022 року зміни торкнуться також оподаткування операцій з нерухомість. Це пов’язано з прийняттям законопроєкту 5600. Згідно з ним з доходу за продаж третього і наступних об’єктів житлової нерухомості за один календарний рік, потрібно буде додатково сплатити в державний бюджет 18% від суми договору купівлі-продажу.

  Така ж ставка передбачена при першому та кожному наступному продажі житлової нерухомості, яка перебувала у власності її продавця менше 3 років.

  При продажі другого та наступних об’єктів комерційної нерухомості за рік ставка також складатиме 18%.

  Читайте також: первинна нерухомість: які квартири обирають франківці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!