У 2023 році на Прикарпатті надходження з туристичного збору зросли на 2,5 млн гривень

 • У 2023 році до місцевих бюджетів Прикарпаття надійшло 20,4 мільйона гривень туристичного збору. Ці кошти створюють нові можливості для розвитку туристичної інфраструктури та покращення сервісу для відпочиваючих.

  «Позитивна динаміка щодо сплати податкового збору відзначається у зв’язку зі збільшенням попиту на відпочинок в регіоні протягом 2023 року. Зокрема, у порівнянні з 2022 роком до місцевих бюджетів надійшло майже на 2,5 мільйона гривень більше туристичного збору», – повідомляють у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

  Ставки туристичного збору встановлюються рішенням територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

  Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця.

  До теми: Кошти на розвиток туризму: проєкти Городенківської громади визнали найкращими

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!