У Бурштині дітям розповіли про СНІД

26 листопада  в Бурштинській міській бібліотеці  для дорослих відбулось  засідання молодіжного клубу   під назвою «СНІД: знати, щоб жити». Захід приурочений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Марія Куйбіда  коротко  розповіла про історію життя головної героїні з твору  Світлани Талан «Коли ти поруч». Молода дівчина Дарина, яка у розквіті сил дізнається, що хвора на СНІД. Заразилася вона під час аварії, коли надавала першу допомогу потерпілим. З однієї сторони вона рятувала життя іншим, а з другої – не змогла врятувати своє. Найтрагічнішим є те, що від неї відвернулися найрідніші люди – батьки, друзі, коханий та колеги.

Наша ментальність: більш вагомим аргументом є те, що подумають і скажуть люди, ніж хвороба і страждання єдиної доньки. Шкода, що стереотипне уявлення, людська необізнаність, небажання, незнання про СНІД – руйнує життя не лише хворих, але і їхніх рідних. Здавалося б в такому переповненому інформацією світі не може бути подібних проблем, але більшість людей і досі до кінця нічого не знає про цю хворобу, шляхи зараження і яким чином вона не передається.

В Україні темпи поширення ВІЛ-інфекції чи не найвищі в Європі. Але кожен думає, що з ним такого трапитися не може. Часом безпечність людей губить їх самих. Та при будь-яких обставинах слід пам’ятати, що СНІД – це лише діагноз, а не смертельний вирок. Що “всі ми ходимо під Богом і ніколи не знаємо, в який момент нам доведеться залишити цей світ”. Ця хвороба вражає тіло, але не душу. Тому не слід відвертатися від ВІЛ-інфікованих лише через те, що вони такі.

«Що таке ВІЛ, і що таке СНІД? У чому різниця?», «Які клінічні прояви ВІЛ/СНІДу?», «Чи можна заразитися ВІЛ/СНІДом через укус комахи? Це реально?», «Чи можна заразитися СНІДом на прийомі у дантиста або гінеколога?» – про ці ці та багато інших питань вели розмову присутні. Прослухавши інформацію про СНІД, присутні  відповіли на завдання  тесту «Перевір свої знання про СНІД».  

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!