Державний заклад “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” планує відкрити у Долині консультаційний пункт, а згодом – філію Університету.
“Ми підписали Угоду про співпрацю між Університетом та Долинською міською радою, яка свідчить про спільну консолідацію наших ресурсів та потенціалу задля надання мешканцям нашої громади і всім бажаючим якісних освітніх послуг”, – йдеться в дописі.
На нараді з цього приводу від Долинської громади були присутні директори навчальних закладів, представники управління освіти та Центру позашкільної освіти, а Університет представляли ректор та проректори.
Віталій Курило, перший проректор та голова вченої ради Університету розказав про історію становлення навчального закладу, а головне – про його проукраїнську позицію та відстоювання національних інтересів у вороже налаштованому на той час середовищі на Луганщині.
Саме через таку позицію та небажання працювати на окупованій території, від початку вторгнення окупантів, з 2014 року, університет та більш ніж 80 відсотків викладацького складу перемістились у Полтавську область (Полтава, Лубни, Миргород). Студенти продовжили навчання, використовуючи переваги дистанційної форми.
Зараз керівництво закладу впроваджує крім дистанційного виду навчання ще й цифрове, яке в Україні досі не використовувалось
Суть його полягає в тому, що здобувачі освіти можуть навчатись як онлайн, так і офлайн – залежно від ситуації в країні та конкретно у кожного студента. До речі, одним із учасників цього експериментального проєкту є фірма Microsoft. Саме такий вид навчання керівництво закладу пропонує згодом впровадити в Долині.
Олена Караман, ректор Університету, розповіла про переваги навчання саме в Луганському університеті, про форми навчання, в тому числі можливість навчатися як на очній, так і на заочній формі, використовуючи переваги дистанційного навчання на спеціальній освітній платформі. Безсумнівними перевагами саме цього навчального закладу є диплом міжнародного взірця, можливість підвищення кваліфікації для педагогів та держслужбовців, а також наявність бюджетних місць та навчання за рахунок ваучерів від Центрів зайнятості.
Всі ці переваги керівники Університету розповіли на зустрічі з долинянами та ВПО громади, відповіли на запитання та висловили сподівання, що така ініціатива знайде схвалення у громаді.
Війна змінює всіх. І з кожними змінами вона ставить перед нами все більше викликів. Нам як суспільству, яке живе в нових умовах, важливо не ігнорувати й не замовчувати, а навчитися говорити та вирішувати питання, які стають життєво важливими. Відновлення емоційної стабільності не менш важливе ніж фізичний відпочинок. І якщо є варіанти підтримки, які можуть допомогти
Що ви знаєте про ліногравюру? А що ви знаєте про чекання? Відповідь на перше питання знайти легше і швидше, тут навіть штучний інтелект не збреше. З іншим трохи складніше, бо жоден чат gpt не розкаже, як це і чому це, у жодному словнику не знайдеться слів, необхідних не для розуміння лексичного значення, а для відчуття
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного