У Дзвиняцькій ОТГ прийняли статут без попереднього ознайомлення

 • Учора, 8 лютого, у Дзвиняцькій ОТГ провели чергове засідання сесії. Нагадаємо, у новоствореній громаді регламент прописали так, що ЗМІ мають попередньо погоджувати свою присутність на їхніх засіданнях.

  У порядку денному 13 питань, щоправда, як зауважив голова, відбулися зміни і їхня кількість зменшилася до 12-ти. «Десяте питання мало бути про спрямування вільних залишків, але це питання «сирувате», тож його відкладаємо, воно знімається з порядку денного», – каже очільник.

  Першим питанням стало затвердження статуту Дзвиняцької сільської ради ОТГ.

  Керівництвом та ініціативною групою із числа депутатів розроблений статут громади, каже секретар Василь Максимів. «Я ознайомлю вас зі змістом», – зауважив посадовець. І зачитав назви розділів: преамбула, розділ 1  – це загальні положення, останнім є розділ 5 – кінцеві. Коротко зупинився на першому розділі, адже всі решта – типові, читати 40 сторінок сенсу немає. Він зачитав назви населених пунктів, які увійшли до складу громади, повну та скорочену назви громади, юридичну адресу. Площа громади 71,2 кв. кілометра, кількість населення – 8094 осіб, площа земель сільськогосподарського призначення – 2186 га, за межами населеного пункту – 181,9 га; площа земель запасу – 439,2 га, площа земель резерву – 23 га, лісогосподарського призначення – 3673,59 га.

  Присутнім запропонували висловити свої зауваження та доповнення. Депутати звернули увагу, що не всі ще ознайомилися з матеріалами. Секретар відповів, що статути були роздані по комісіях за день перед тим. Натомість депутати акцентували, що побачили їх за півгодини до сесії.

  «Комісія коли збирається, за день? Я думаю, через такий документ треба збиратися за десять днів», – сказав депутат. На це секретар відповів, що всі охочі могли увійти в робочу групу для написання цього статуту.

  «Державний бюджет був прийнятий за годину. А тут статут типовий, він є в інтернеті, розроблений Міністерством юстиції для ОТГ», – підсумував секретар.

  Зрештою статут затвердили, усі присутні 23 депутати питання підтримали.

  Нагадаємо, у цій громаді регламент прийняли без врахування законів України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!