На Прикарпатті у новоствореній ОТГ нехтують законами

У Дзвиняцькій ОТГ прийнятий депутатами регламент суперечить Конституції та законам України.

Сьогодні, 8 лютого, у Дзвиняцькій ОТГ провели чергове засідання сесії.

Як з’ясувалося напередодні засідання, представники засобів масової інформації  можуть бути присутні на сесії лише після попередньо написаної заяви, а також погодження так званої акредитації присутніми депутатами на конкретний період. Таку необхідність аргументують прийнятим регламентом, мовляв, так написано, депутати це прийняли і проти йти не можна.

Щоправда про те, що регламент суперечить Законам України, у громаді забули. Зокрема Закон України “Про інформацію”, “Про друковані засоби масової інформації”, “Про місцеве самоврядування”, “Про доступ до публічної інформації”, Конституція України (ст. 34), Європейська Конвенція “Про захист прав людини і основоположних свобод” гарантують збір інформації без жодних формальних і попередніх процедур.

Також «Галицький кореспондент» нагадує: представникам органів самоврядування варто також пам’ятати, що акредитація – це не обов’язок і не єдина легальна можливість висвітлювати діяльність акредитуючої структури. Абзац другий частини 1 ст. 26 згаданого Закону передбачає: «Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень».

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, 29 жовтня у восьми ОТГ на Прикарпатті відбуваються вибори голови та місцевих депутатів. Головою ОТГ став попередній сільський голова.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!