У Франківську активісти, які виступають проти будівництва на Тролейбусній-Хіміків, заявляють про погрози

Сьогодні, 31 серпня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція із активістами, які виступають проти забудови у межах вулиць Тролейбусна-Хіміків.

Нагадаємо, що на цій ділянці БК «Вертикаль» будує багатоповерхівки для СБУ, проте місцеві мешканці хочуть бачити на тому місці сквер. Люди, щоб їх почули,  навіть перекривали дорогу на вулиці Целевича та на Галицькій, а потім обурені мешканці перекрили дорогу на Львів в Угриневі.

Один з активістів Олексій Себро розповів, що йому погрожували фізичною розправою. Чоловік працює лікарем і 29 серпня до нього прийшли двоє чоловіків, які вимагали не заважати будівництву. Згадали вони також і про його сім’ю.

«Щодо цього будівництва – це єдина моя активна громадська позиція. Від таких посягань на моє життя, я маю право на захист від поліції. Я сподіваюсь, що розголос стане на заваді подальшого шантажу іншим активістам», – сказав Себро.

Також про погрози розповів інший активіст Захар Голей.

«У цей самий день двоє невідомих мені осіб перестріли мене біля будинку і пригрозили мені фізичною розправою, згадавши і про мою сім’ю. Ми із відповідною заявою вже звернулись у поліцію і прокуратуру», – додав Голей.

Двоє чоловіків пояснили, що не будуть боятися погроз і готові боротись далі, але важливий розголос цієї ситуації, щоб не погрожували іншим.

Також відомо, що на чотирьох осіб подали в суд: троє з них – активісти, проте хто четвертий, ніхто не знає. Пан Олексій каже, що позов на нього подали через коментарі у Фейбуці.

Активісти і розповідають, що наразі є загроза життю дітей, бо дорога, якою їздить техніка, розташована біля дитячого майданчика.

“Дитина вибіжить на дорогу, а вантажівка не зможе зупинитися. На минулому тижні була ситуація, коли діти із батьками зупинили автоколону, то збоку від працівника компанії прозвучав заклик давати”, – сказав Олексій Себро.

Окрім того, пан Захар додав, що на будівельний майданчик вільно можуть потрапити діти. Мовляв, під час спілкування із представниками «Вертикалю» їм відповіли – чому вони так виховали своїх дітей, що ті можуть зайти на будівництво.

Також люди склади графік прогулянок. Під час них один дорослий гуляє вулицями і дивиться за безпекою дітей.

Активісти хочуть почути думку мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Для цього вони прийдуть на особистий прийом громадян у понеділок.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!