У Франківську кандидат у депутати вручав по тисячі гривень учасникам «Веселого забігу»

 • 3 жовтня в Івано-Франківську відбувся «Веселий забіг», учасники якого отримали грошові винагороди. Вручав призи кандидат у депутати Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Олег Андрухів.

  Забіг, який організував Університет Короля Данила, проходив на міському озері Івано-Франківська. Захід присвятили Всесвітньому дню тверезості. Ведучим «Веселого забігу» був проректор університету, а водночас кандидат у депутати Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Олег Андрухів, пише “Опора”.

  На початку забігу Олег Андрухів повідомив, що таких захід проводиться вперше, а його учасники отримають грошові винагороди від організаторів. Зокрема від Університету Короля Данила.

  «Будемо сьогодні мати п’ять номінацій, – розповів Олег Андрухів. – Хто прибіжить першим отримає тисячу гривень. Хто буде найстаршим учасником і завершить марафон теж отримає тисячу гривень. Хто пробіжить із наймолодших учасників три кілометри, теж отримає тисячу гривень. Хто матиме найкумедніший костюм, я не рахуюся, теж отримає тисячу гривень. І, на завершення, хто останній прибіжить теж отримає тисячу гривень. Але є правило щодо останнього. Якщо це буде 30 людей, то ви отримаєте тисячу гривень на 30 людей. І у вас є година часу».

  Опісля забігу відбулося урочисте нагородження учасників. Спершу Олег Андрухів вручив нагороди наймолодшим учасникам.

  «Думаю буде справедливо, якщо ми тисячу гривень розділимо між цими дітками, — сказав Андрухів та вручив гроші дітям. – Знаєте, якби я йшов в мери… Але я не йду в мери, я йду з мером. Це вам (гроші – авт.) від університету і від Олега Андрухіва. Але це не підкуп виборців».

  Далі перейшли до нагородження дорослих учасників «Веселого забігу». Олег Андрухів передавав диплом та, ймовірно, конверт із грошима ректору університету Мирославу Луцькому, а той вручав їх переможцям забігу.

 • За словами координатора спостереження Громадянської мережі “Опора” за виборами в Івано-Франківській області Богдана Морикіта, зареєстрованому кандидату в депутати не слід  брати участь та організовувати заходи, що передбачають роздачу коштів як повнолітнім, так і неповнолітнім особам. Адже при цьому виникає чимало питань щодо оцінки дій такого кандидата та щодо можливого непрямого підкупу виборців. Приміром, навіщо проректору вказувати під час акції про своє висування кандидатом і про свою підтримку кандидата на посаду міського голови, а також навіщо опосередковано, через керівництво навчального закладу, видавати кошти переможцям, серед яких є повнолітні особи-виборці. Виборчий кодекс надає кандидату право вільно здійснювати агітацію за кошти виборчого фонду. Зокрема проводити зустрічі з виборцями та роздавати їм брендовану партійну продукцію з урахуванням допустимої максимальної вартості.

  “Опора” звернулася по коментар до ректора Університету Короля Данила Мирослава Луцького. На момент виходу публікації відповіді не було.

  До теми: атовці Прикарпаття підписали Меморандум про чесні вибори

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!