У Франківську літнім студентам розповіли про ЗУНР та Листопадовий зрив

 • Сьогодні, 1 листопада в Івано-Франківську для студентів університету літнього віку провели лекцію з історії. Сьогоднішнє заняття стало тематичним, адже розмовляли зі студентами про події Листопадового зриву 1918 року, та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

  Нагадаємо, цими днями Івано-Франківськ відзначає 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, з цієї нагоди у місті відбувається велика кількість подій, зокрема у центрі Франківська провели реконструкцію “бою за ратушу”. 

  Іван Монолатій, доктор політичних наук, професор ПНУ, розповідає, що про ці події знати важливо, адже це тісно пов’язано з історією міста.

  “Варто знати історію нашого міста, як тимчасової столиці ЗУНР, адже Івано-Франківськ був нею протягом п’яти місяців , щонайменше з кінця грудня 1918 до травня 1919 року тут засідав Українский парламент, у приміщенні готелю “Дністер”, – пояснив лектор слухачам.

  Він також розповів про сучасні дослідження, та приклади того, як ЗУНР досліджували в українській діаспорі.

  “Розмова корисна, бо цікаво, що слухачі університету знають загалом про цю проблему. Бо, якщо молодь більш-менш орієнтується в подіях української революції, то в часи їхньої молоді це фальшувалося і цікаво послухати їхні судження”, – наголошує професор.

  Нагадаємо, Історія – це поле бою: у Франківську відбулась сесія обласної ради, присвячена ЗУНР

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!