У Франківську обрали пам’ятник для загиблих героїв АТО/ООС (фото)

 • Сьогодні, 4 вересня, в Івано-Франківську відбувся конкурс на визначення переможця ескізних пропозицій пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС.

  Раніше цей конкурс уже проводили, але вирішили перенести, бо не всі пропозиції, які були запропоновані сподобалися членам журі та сім’ям учасників АТО.

  Тоді його вирішили продовжити ще на місяць, він залишився відкритим для нових робіт і авторів. А скульптор Борис Данилюк, який тоді презентував роботи, мав використати цей час, щоб попрацювати над вдосконаленням варіантів разом із головним архітектором міста Артуром Прокіпчуком.

  Ми зробили висновки стосовно перших проєктів, деякі з них ми змінили кардинально. “Янгол-дівчинка”, який ми презентували того разу ми доопрацювали, вирішили добавити світло та скляні вставки, це називається дорога сліз. Також тут будуть свічки на яких можна буде написати ім’я, прізвище та фото героя. Вартість такої скульптури від 70.000 до 80.000 тисяч доларів“, – каже скульптор Борис Данилюк.

  Ще один проєкт, який обирали тоді – “Сокіл у вигляді тризуба”, члени журі тоді просили доопрацювати цю скульптуру і забрати сокола. Митець розробив два проєкти на основі цієї скульптури. Тепер цей пам’ятник горизонтальний, на якому можна побачити символ Галичини, а також тризуб.

  Новою скульптурою, яку показав митець є жінка, Батьківщина, яка тримає на руках дитину, а силует біля неї це солдат який оберігає її. Саме ця скульптура найбільше сподобалася матерям учасників АТО, хоча показати повністю весь проєкт митець не зміг.

  Ми будемо обирати те, до чого лежить серце. Це мусить зачепити за серце та душу, кожен має прийти на місце пам’ятника і зрозуміти для чого ця скульптура“, – каже голова ГО «Івано-Франківська міська спілка членів сімей і родин загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО» Олена Турусова.

  Скульптор Гречаник Ростислав представив власні роботи і проєкти свого батька.

  Перший проєкт “Крила” яке відображає високий дух і також асоціюється із захистом вищих сил. З силуетом крила поєднуються силуети людей, що стоять разом і разом з крилом піднімаються на небо. Також у скульптурі присутній Тризуб“, – каже Ростислав.

  Ще один проєкт який презентував митець “Сходи”, – дорога у вічність. В іншому варіанті стилізовані крила птаха формують силует V- Victory- Перемога.

 • Батьки обрали варіант який Борис Данилюк не зміг повністю показати членам журі. Хоча цю скульптуру митець уже представляв сім’ям, та був на місці з цим проєктом, де мають встановити пам’ятник, а саме в Меморіальному сквері.

  Потрібно спільними зусиллями діяти, і обрати пам’ятник, який буде зворушувати всіх тих хто приїде та прийде дивитися на нього. Це не індивідуальне вшанування, це символізм всіх, і загальний“, – додає заступник міського голови, голова комісії Олександр Левицький.

  Ігор Панчишин, член комісії каже, що пам’ятник повинен бути зрозумілим всім, щоб не потрібно було пояснювати історію скульптури.

  Можна взяти до уваги ту скульптуру, яку обрали батьки. Просто треба трохи доопрацюти її. Пропоную визначити переможця, але сказати митцю нехай доведе роботу до кінця, щоб ми не затягували з цим“, – каже голова комісії Олександр Левицький.

  Переможцем конкурсу обрали Бориса Данилюка, та нову скульптуру яку представив автор – матір, яка тримає на руках дитину, а її обороняє солдат. Журі наголосила, що ця робота хоча і є переможцем, але її потрібно доробити.

  Нагадаємо, в Івано-Франківську вшанували пам’ять захисників України (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!