У Франківську переселенці відкрили заклад узбецької кухні

 • Людмила Мадамінова в Івано-Франківську відкрила «Університет плову» – заклад, який спеціалізується на приготуванні страв узбецької кухні.

  Дівчина двічі переселенка: спочатку довелось покинути Крим, а у 2022 році – Одещину. У перший день повномасштабного вторгнення вона з чоловіком переїхала до Івано-Франківська, прихопивши з собою домашніх улюбленців – все, що встигли забрати. Сюди, тікаючи від війни, подались і батьки.  

  У родини постало питання, як рухатись далі, адже всі втратили роботу. Єдине, що приносило задоволення їм – приготування узбецьких страв. Любов до цієї кухні привив батько дівчини, який за національністю узбек та любить й знає тонкощі приготування національної їжі, розповідають у Карітасі.   

  Побачивши інформацію про грант на самозайнятість і розвиток власного бізнесу, Людмила не вагаючись заповнила заявку.  

  «Одного разу я пообіцяла батькові, що відкрию нам доставку узбецької кухні, адже раніше ми неодноразово готували узбецькі страви на благодійних вечорах, для себе та друзів. Я аналізувала різні бізнеси в Івано-Франківську і зрозуміла, що такого тут не вистачає. Побачивши оголошення про грант зрозуміла, що це мій шанс створити щось цінне мені та урізноманітнити їжу міста», – розповідає Людмила Мадамінова.  

  Завдяки гранту вдалось закупити шашличниці, тістоміс, різноманітне кухонне приладдя, упакування для страв, принтери для друку замовлень і квитанцій та інші необхідні обладнання. Наразі у закладі дівчина працює зі своїм чоловіком, у планах – закупівля додаткового холодильника, столу, мийки тощо.  

  Попри те, що заклад працює з початку березня, він уже має попит. Вдень є по 10-15 замовлень. У меню – плов з телятиною, манти з яловичиною, печеня по-східному, лагман, баклава, айран, шарпо та інші справи. А також різноманітні салати та десерти.

  «Університет плову» працює на доставку та самовивіз.

  До теми: У Франківську «Дім воїна» допомагає фізично реабілітовувати захисників після поранення

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!