У Франківську підбили підсумки міжнародного проєкту з вивчення поховань часів Першої світової війни (фото)

 • В Івано-Франківську відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю “Українсько-словацькі військові підрозділи австро-угорської армії у великій війні: на шляху до незалежності”.

  Її провели сьогодні, 26 листопада, інформує “Галицький кореспондент“.

  Метою такої конференції є вшанування пам’яті жертв війни.

  Василь Тимків директор КП “Пам’ять” розповів, що ця конференція є звершенням роботи, яка триває від 2016 року у темі поховань Першої світової війни. Було важливо підняти у суспільстві розуміння, що ці могили не можуть бути нічиїми.

  “Метою працівників “Пам’яті” було привернути увагу до теми поховання. Майже в кожному селі є великі забуті поховання війн. Це понад 500 поховань Першої світової війни в нашій області”, – наголошує Василь Тимків.

  Також ще однією проблемою є те, що тисячі українців воювали на інших фронтах, і ті могили є закордоном. Але в Європі ці поховання не нищились, а в Україні інша ситуація.

  “Мені дуже приємно бути в Івано-Франківську, дякую Сергію Адамовичу та іншим за запрошення. Словаччина й Україна дуже близькі країни, які мають спільну історію. І ми мусимо її знати, бо без неї не будем мати можливість розуміти майбутнє. Проблема відновлення кладовищ є новою для Словаччини”, – говорить Матуш Корба, віце-посол Словацької Республіки в Україні.

  Матуш Корба наголосив на тому, що він дуже радий, що на цій конференції зібралися люди, які почали займатися темою відновлення кладовищ раніше, ніж нею почала займатися держава.

 • “Перш за все, тема меморалізації жертв воїн завжди буде актуальною. З уваги на те, як у 20 столітті дві великі війни прокотилися нашими теренами і теренами Словаччини, то ще дуже багато праці є”, – ділиться Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради.

  За його словами нашими територіями проводилися великі війни і тоталітарні режими. Через це ше дуже багато потрібно працювати, щоб вшанувати всіх людей, які пережили це. Адже вони потребують шани і пам’яті.

  “Для будь-якого народу історичне коріння це те джерело, яке дає впевненість у завтрашньому дні. Коли ми говоримо про Першу світову війну, це дійсно був великий урок для людства. Але наше завдання як істориків полягає в тому, що ми повинні повертати людей до цих подій, вшановуючи місця пам’яті. Адже місця пам’яті і цвинтарі мають бути місцем роздумів, яке змушує думати нас, як не допустити війни. Сьогоднішня конференція не формальна, вона має глибокий зміст”, – говорить ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

  Читайте також: На Прикарпатті розкопали поховання жінки священника ХІХ століття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!