На Прикарпатті розкопали поховання жінки священника ХІХ століття

 • Вчора, 27 жовтня пошукова група працівників КП “Пам’ять” на чолі з  спільно з науковцями Національного заповідника “Давній Галич”  провели дослідження поховання на території церкви Пресвятої Трійці с. Тустань.

  Воно було випадково виявлене під час копання ями для компосту, про що повідомили науковців місцевий парорх УГКЦ о. Михайло Яблонь та парох УГКЦ Більшівців о. Василь Завірач.

  “Особливістю цього поховання був факт його розміщення в труні з оцинкованого металу та наявність всередині піскової суміші. В результаті робіт встановлено, що віднайдені скелетовані людські останки належали молодій людині жіночої статті”, – пише Василь Тимків, директор КП “Пам’ять”.

  Серед супровідного матеріалу найбільш цінним виявився обручальний перстень цієї особи, який містив на внутрішній стороні гравіювання з ініціалами та датою одруження 19 лютого 1884 р.

  Завдяки оперативній допомозі працівників Державного архіву Івано-Франківської області Любомира Харука та Тараса Галяна вдалося встановити на основі метричних документів, що особа – Лаура Леокадія. Походила з відомої священичої родини УГКЦ Теодора Молчковського, на той час очільника Галицького деканату, і була дружиною іншого, також відомого, священика УГКЦ – Антонія Войцеховського.

  Померла Лаура, ймовірно, в 1889 році, оскільки за архівними згадками саме в цей час овдовів Антін Войцеховський. Поховання в цинковій труні, використання піску, як абсорбенту говорить, очевидно, про те, що покійну доставляли десь здалеку і протягом тривалого часу після її смерті. Також голова утримувалась в правильному положенні при допомозі певної металічної пластини, що кріпилась до труни. Ймовірно, що вона могла померти після певної лікарської операції чи лікування.

  “Ось приклад однієї з історій про те, як особиста річ людини може розповісти багато цікавого про неї, навіть через майже півтора століття. Також це є прикладом успішної співпраці науково-історичних установ нашої області”, – додає історик.

  Читайте також: Суд в Амстердамі наказав повернути “скіфське золото” Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!