У Франківську підприємця зобов’язують cплатити оренду попри карантинні “податкові канікули”

  • Франківський підприємець має сплатити гроші за оренду приміщення під час карантину, хоча держава дозволила не платити.

    Власник будівлі подав на орендаря до суду, вимагаючи сплатити заборгованість та пеню, яка наросла за всі місяці, та ще й звільнити орендоване приміщення, повідомляє “Суспільне Карпати”.

    Підприємець Сергій Логановський разом із родичем орендує приміщення на вулиці Сахарова, 30 вже приблизно 20 років. Розповідає, що коли почався карантин, був змушений призупинити роботу своєї друкарні.

    “Приміщення було закрите і, в принципі, не було потреби в ньому, бо роботи одразу не стало. В мене робота пов’язана із замовленнями. Це – мінідрукарня. Це не така друкарня, що друкує якісь періодичні видання, які можуть закритися і друкувати газети. До мене прийшли клієнти, замовили візитки, горнятка, футболки”, – сказав Сергій Логановський.

    Роботу друкарня відновила у травні. Відтоді, каже Сергій Логановський, він і почав сплачувати оренду, бо на період карантину держава дозволила не платити її. Підприємець розповідає, що звертався із заявою до власника приміщення – обласної ради, щоб йому дозволили не платити за місяці, протягом яких підприємство не працювало.

    “Почав дзвонити в обласну раду і питати, як мені далі платити орендну плату. Я отримав відповідь: “Почекайте, не поспішайте, бо ми зараз чекаємо рішення сесії. Після неї ми вам все скажемо”. Так я їм десь рази три телефонував. До них і тяжко додзвонитися. З минулого тижня не можу це зробити, хочу, щоб вони мені зробили акт звірки”, – додає підприємець.

    П’ятого листопада власник приміщення подав до суду, щоб стягнути заборгованість та розірвати договір оренди, а в подальшому – зобов’язати підприємця звільнити приміщення.

    Юрист Іван Цебрій каже, що право на звільнення від сплати оренди в чоловіка є, адже це вказано у Цивільному кодексі України, а саме – у статті 762.

    “Вже наявність самого карантину і відсутність замовлень – це також та підстава, щоб його звільнити від сплати, бо він діяльність не веде і не може її вести під час карантину. Він про це говорив і він це зазначив. Відповідь на це була негативна”, – пояснює юрист.

  • На думку Івана Цебрія, єдиним виходом для орендаря приміщень є суд.

    “Обласна рада мала право звернутися з таким позовом, але все-таки в орендаря є шанс на те, щоб позов був незадоволений. Не треба підходити тільки формально до того моменту, що його діяльність не була заборонена і він, відповідно, міг здійснювати таку діяльність, – розповідає юрист. – Держава, на мою думку, має допомагати, а не складати свій тягар, а саме – зі сплати оренди, на цих людей”.

    Журналісти звернулися за коментарем до начальника управління об’єктами спільної власності територіальних громад області Василя Даниша. Проте він від будь-яких коментарів на камеру відмовився.

    Нагадаємо, що у Франківську вигадали спосіб обійти “карантин вихідного дня”.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!