Будуть працювати: у Франківську вигадали спосіб обійти “карантин вихідного дня”

 • Кабінет Міністрів на три тижні ввів в Україні карантин вихідного дня. Обмеження почнуть діяти вже 14 – 15 листопада.

  Карантин вихідного дня передбачає, що на вихідних працюватимуть лише аптеки, продуктові магазини та АЗС. Водночас усі інші заклади мають бути зачинені.

  Ще 11 листопада на протест під міською радою зібралися ті підприємці, бізнес яких постраждає від введення такого різновиду карантину. Це власники і працівники кафе, ресторанів, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури.

  А 13 листопада пікетували обласне управління поліції, протестуючи проти введення карантину вихідного дня. Учасники акції, яких набралося кілька десятків, висловили обурення тим, що їх змушують закритися, натомість не компенсують витрати на оренду та інші видатки.

  Тож ввечері міський Руслан Марцінків написав на своїй сторінці, що збирає позачергове засідання виконавчого комітету.

  “Підприємці вимагають ухвалення рішення!”, – зазначив мер.

  За словами однієї з учасниць акцій протесту Оксани Камінської, для підприємців карантин вихідного дня означає смерть.

  «Ми не говоримо про прибутки, а про те, щоб підприємці хоча би могли втриматися на плаву та заплатити оренду і заробітні плати. Ми просимо вас про допомогу, бо не знаємо, як маємо вижити в таких умовах», – зазначає вона.

  Тож, за прикладом Львова, виконавчий комітет вирішив оголосити до 30 листопада на території Івано-Франківської ОТГ робочими днями вихідні дні суботу та неділю для закладів громадського харчування, ТРЦ, суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів та ринків. Таким чином влада збирається обійти карантин вихідного дня.

  Також виконком звернувся до правоохоронних органів із проханням не штрафувати підприємців.

  “Такі документи, як постанова Кабінету Міністрів, мають ухвалюватися зважено. Також нагадаю, що наша заява до центральної влади є на розгляді в Окружному суді Києва. Ми оскаржуємо саме цю постанову і пункти, які є неконституційними”, – підсумував міський голова Руслан Марцінків.

  Нагадаємо, що згідно з новою постановою вводиться ще більше заборон. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!