У Франківську розробляють стратегію розвитку міської ОТГ

В Івано-Франківську відбулось перше засідання робочої групи, яка обговорила стратегію розвитку міської ОТГ. Захід відбувся сьогодні, 28 лютого.

Івано-Франківськ має свою стратегію розвитку до 2028 року, проте її потрібно змінити, оскільки до міста приєднались декілька сіл. За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, якщо всі села приєднаються – територія збільшиться на 3,5 раза. Мовляв, зараз важливо, яка буде громада і її пріоритети. Тому нову стратегію, каже мер, треба прийняти до 2030 року.

“Ми готуємо потужну стратегічну сесію, яка буде складатись із дев’яти груп. Це освітяни, лікарі, наші активісти благоустрою, активісти з соціальної політики, культури. Також мова йде про питання транспорту, підприємництво та залучення інвестицій. Ми ніколи не стикались із землями сільськогосподарського призначення і лісами. Якщо це перейде у власність нашої громади, то це окремий напрямок”, – каже мер.

Тобто вісім груп працюватимуть по окремих напрямках, а дев’ята – по інтеграції сільських територій.

Голова робочої групи, заступник міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа Руслан Гайда додав, що вони працювали практично вже з всіма селами. За його словами, до їх роботи долучали і науковців. Вони разом працюють над тим, щоб зробити громаду комфортною для проживання всіх людей.

“ОТГ має плідно розвиватись, як Івано-Франківськ”, – наголошує Гайда.

Крім того, депутати проголосували за друге рішення щодо приєднання Чукалівки до Франківської ОТГ. Вперше за це депутати голосували ще у 2019 році.

Нагадаємо, що міська ОТГ була створена 9 жовтня. Тоді до міста приєдналися перші два села: Підлужжя та Черніїв. Згодом на сесії міськради до міста приєднались ще три села. Мова йде про Березівку, Підпечери та Колодіївку.

Також, франківська міськрада намагається приєднати Тисменичани до ОТГ.  Приєднуються до Івано-Франківська й Узин, Братківці та Камінне. Планує приєднатися до міста і село Грабовець Богородчанського району. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!