У Франківську студентам Університету третього віку розповіли про сучасну дієтологію

  • Сьогодні, 14 листопада, в Івано-Франківську студенти Університету третього віку обговорили із дієтологинею та косметологинею Оленою Куравською сучасну дієтологію. 

    Мова йшла про якісну і добру для організму дієту, про відхід від радянської моделі харчування тощо, а також про перехід з “літнього меню” на “зимове”.

    “Насправді харчування практично завжди має бути однакове. Я розумію, що розмір пенсій не завжди це дозволяє, але все-таки дещо можна зробити. Наприклад, овочі краще їсти свіжими, але можна і заморожувати – так у них зберігаються вітаміни. Морожені овочі слід відразу варити, не розморожуючи. Тоді вони будуть зберігати і колір, і вітаміни”, – розповіла Олена Куравська.

    За її словами, треба їсти овочі різних кольорів, бо вони всі мають різну дію на організм.

    “Зелені овочі дуже добре засвоюються, мають багато клітковини і очищають кишечник. Червоні овочі – в них є багато вітамінів, антиоксидантів, вони допомагають нам легше сприймати ультрафіолетове випромінювання. А, наприклад, білі овочі допомагають укріплювати імунну систему, захищають від вірусів і бактерій. Це редька, цибуля, часник. Корисні і фіолетові овочі – там є навіть речовини, які впливають на виробіток ендорфіну, гормону задоволення”, – сказала дієтологиня.

    Також вона переконана: треба відходити від радянських раціонів, адже в часи СРСР була задача просто всіх нагодувати. Але зараз змінилося дуже багато чого, і підходи стали грамотніші – тож варто їм слідувати.

    “Сушені овочі їсти також можна. В мене все морожене переважно, та ж зелень. Але можна і сушити. А от засолювання я противник. Забагато солі, замало користі. Маринованих овочів я теж противник. Цього року не їх робила, бо все це консерванти – оцет, маринад, лимонна кислота. Набагато більше користі дадуть квашені овочі”, – зазначила Олена Куравська.

    Присутні жваво обговорювали рецепти, ділилися секретами закруток і зимових рецептів, а також згадували старовинні страви, традиційні для різних регіонів.

    Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

    Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!