У Франківську створили підприємство “Сервіс паркування”

 • В Івано-Франківську з’явилося нове комунальне підприємство, яке надаватиме послуги з паркування у місті “Сервіс паркування”.

  Відповідне рішення сьогодні, 23 лютого, на сесії ухвалили депупати Івано-Франківської міської ради, передає Галицький косрепондент.

  КП “Сервіс паркування” має впровадити автоматизовану систему оплати за  місця платного паркування, а також розробляти проєкти схем розміщення місць для паркінгів, автостоянок, механізованих автостоянок, місць для платного паркування та інших об’єктів дорожньої інфраструктури в Івано-Франківську.

  Статутний капітал підприємства становитиме 3 млн. грн.

  Нагадаємо, до тепер усі паркувальні майданчики в Івано-Франківьску розподілені між приватними операторами, які надають послуги з паркування та сплачують у бюджет міста відсотки за оренду ділянок та паркувальний збір.

  Однак, на роботу “приватників” є численні нарікання зі сторони водіїв. Відтак, у міській раді вирішили створити комунальне підприємство, щоб упорядкувати роботу.

  Також, як вже йшла мова раніше, в Івано-Франківську планують підняти вартість паркування.

  Зокрема, пропонується встановити чотири зони паркування.

  Тариф у першій зоні пропонують 40 грн за першу годину та 80 – за наступні. Денний абонемент коштуватиме – 176 грн, місячний – 2587 грн.

  У другій зоні перша година 20 грн, всі наступні – 40 грн.

 • У третій: перша година 15 грн, всі наступні – 30 грн.

  У четвертій: перша година 10 грн, всі наступні – 20 грн. Денні абонементи коштуватимуть відповідно 88 грн, 66 грн та 44 грн. Місячні – 1 293,6 грн, 970,20 грн та 646,80 грн.

  Для електромобілів та учасників АТО пропонується за першу годину паркування не брати плату, за всі наступні плата буде удвічі меншою від встановленого тарифу.

  Так, плата за паркування у першій зоні становитиме 40 грн, у другій – 20 грн, у третій – 15 грн, у четвертій – 10 грн. Денні абонементи коштуватимуть від 22 до 88 грн, місячні – від 323,4 грн до 1 293,5 грн.

  На закритих майданчиках для платного паркування власники електромобілів, учасники АТО та учасники бойових дій в Афганістані при оплаті за паркування або при придбанні абонементу повинні пред’явити: свідоцтво про реєстрацію автомобіля, паспорт, а також для учасників АТО та бойових дій в Афганістані – відповідне посвідчення.

  Читайте також: За рік у Франківську виписали понад 14 тисяч штрафів за погане паркування

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!