До 80 гривень за годину: у Франківську пропонують підняти тарифи на паркування

 • В Івано-Франківську пропонують підняти ціни за паркування.

  Про це говорили сьогодні, 18 лютого, під час громадських слухань щодо тарифу на паркування, інформує “Галицький кореспондент“.

  Проєктом рішення пропонується встановити чотири зони паркування.

  Тариф у першій зоні пропонують 40 грн за першу годину та 80 – за наступні. Денний абонемент коштуватиме – 176 грн, місячний – 2587 грн.

  У другій зоні перша година 20 грн, всі наступні – 40 грн.

  У третій: перша година 15 грн, всі наступні – 30 грн.

  У четвертій: перша година 10 грн, всі наступні – 20 грн. Денні абонементи коштуватимуть відповідно 88 грн, 66 грн та 44 грн. Місячні – 1 293,6 грн, 970,20 грн та 646,80 грн.

  Для електромобілів та учасників АТО пропонується за першу годину паркування не брати плату, за всі наступні плата буде удвічі меншою від встановленого тарифу.

  Так, плата за паркування у першій зоні становитиме 40 грн, у другій – 20 грн, у третій – 15 грн, у четвертій – 10 грн. Денні абонементи коштуватимуть від 22 до 88 грн, місячні – від 323,4 грн до 1 293,5 грн.

  На закритих майданчиках для платного паркування власники електромобілів, учасники АТО та учасники бойових дій в Афганістані при оплаті за паркування або при придбанні абонементу повинні пред’явити: свідоцтво про реєстрацію автомобіля, паспорт, а також для учасників АТО та бойових дій в Афганістані – відповідне посвідчення.

  Так, в Івано-Франківську ціни пропонують зробити вищими, ніж в інших містах.

  Однією з умов підняття цін за паркування начальник управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк називає звільнення центру від транспорту.

  “Це робиться, щоб центр міста був вільніший від автомобілів – люди пересідали на громадський транспорт, їздили велосипедами чи ходили пішки. З такими цінами людина спочатку подумає, чи варто їй їхати в центр на машині”, – пояснює посадовець.

  Також невирішеним питанням залишаються необлаштовані майданчики для паркування.

  “Ми знаємо, що проблема полягає в тому, що навіть при діючому меншому тарифу, мешканці ухиляються від сплати за паркування. Багато майданчиків, які відведені для платного паркування не облаштовані, бо оператор не вважає їх рентабельними, адже через несплату вони будуть збитковими. Тут треба розуміти, що це все буде на перспективу”, – відзначив Андрій Гіглюк.

  Нагадаємо, зараз паркувальні майданчики в Івано-Франківську поділені на дві зони. У першій зоні (район Ратуші) вартість години паркування коштує 30 грн, абонемент на день – 112 грн, на місяць – 2038 грн. За межами першої зони вартість години паркування становить 10 грн, денний абонемент коштує 56 грн, а місячний – 1030 грн.

  Читайте також: За рік у Франківську виписали понад 14 тисяч штрафів за погане паркування

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!