У Франківську створили унікальну наукову лабораторію

  • Сьогодні, 25 січня, в Прикарпатському національному університеті презентували результати роботи в рамках проекту НАТО – “Наука заради миру та безпеки”. 

    Прикарпатські науковці створили проект розвитку відновлювальних джерел енергії. За час проекту, у виконанні якого брали участь 5 професорів, 12 доцентів та старших наукових співробітників, 10 аспірантів та 13 студентів, спільно з науковцями Туреччини було створено спеціальні термоелектричні перетворювачі. Цей пристрій може перетворювати дармове тепло на енергію, яку можна застосовувати на підприємствах, у медицині, та у побуті – від автомобілів до зарядки мобільних телефонів.

    У рамках проекту в університеті також створили унікальну лабораторію. Обладнання там є як нове, так і старе, зокрема і прилади, створені власноруч, такий собі науковий “хенд-мейд”.

    Ректор ПНУ Ігор Цепенда зазначив, що українські науковці від зарубіжних колег відрізняються саме наявністю доброго технічного забезпечення.  Створення унікальної високотехнологічної лабораторії синтезу термоелектричних матеріалів стане кроком вперед для науковців Прикарпаття.

  • DSC_6227DSC_6180DSC_6201 DSC_6212 DSC_6219 DSC_6222 DSC_6223

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!