У Франківську вчилися створювати музеї “по-новому”

 • Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську відбувся семінар на тему: “Музеї. Модернізація. Мережа. Майбутнє”.

  Зустріч присвятили музейній проблематиці на Франківщині.

  З метою вирішення проблем музеїв, їхнього осучаснення та співпраці, до розмови  залучили музейних працівників, громадські організації, активістів культури та недержавні профільні установи.

  Окремо проведуть зустріч, де розглянуть вже спеціалізовані питання, обговорення прийматимуть музейні співробітники та представники владних установ.

  До зустрічі запросили також Павла Гудімова та його команду. Арт-менеджер, колекціонер мистецтва, куратор українських і міжнародних мистецьких проектів розповів про те, які саме завдання мають ставити перед собою музейники області:

  “Музеї є сценою спілкування і центром інтелектуальної розваги. Як на мене, потрібно серйозно працювати, аби колаборація музеїв відбувалася не лише на рівні держави, а й на міжнародному рівні. Думати варто особливо про сучасні проекти”, – зазначив  Павло Гудімов.

  Заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк вважає, що такий досвід музейникам області для розвитку просто необхідний:

 •  “Я прихильник того, що потрібно шукати нові підходи, нові способи, аби музеї були сучасними, аби давати їм нове життя. Ми ініціювали ці зустрічі для того, щоб поділитися тим досвідом, який мають кращі музеї області, для того, щоб почути людей, які переживають за цю сферу, мають у ній своє бачення. Сьогодні проходить перший захід загальнообласного масштабу. Це справа творча, тут, звісно, можливі дискусії, але це все вітається, бо в результаті дискусій народжуються ідеї”. 

  Основними питаннями конференції стали оформлення загальної музейної мережі Івано-Франківської області, що допоможе узагальнити наявні культурні установи регіону і згодом позитивно впливатиме на спільний розвиток музеїв, розробку єдиної системи та програми.

  Нагадаємо, Коломийські музейники започаткували  проект «Музей у госпіталі» 

  DSC_7635 DSC_7641 DSC_7643 DSC_7646 DSC_7650 DSC_7665 DSC_7668

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!