На нараді були присутні заступники головних лікарів центральних районних міських лікарень та профільні спеціалісти. Повідомляє Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
У заході також взяв участь залучений експерт моніторингових візитів щодо проведення щеплень в області, керівник громадської організації «Родина Кольпінга» Володимир Шегда, який надав оцінку організації проведення імунізації проти поліомієліту під час раундів масової вакцинації, поділився своїм враженням і представив певні рекомендації.
Зі слів фахівця, на Прикарпатті проведено 11 моніторингових візитів. Серед яких охоплено п’ять районів, сім міст та чотири малих населених пункти.
«За цей час я мав нагоду ознайомитись із багаторівневою структурою медицини, – це ФАПи, лікарні, дитячі поліклінічні відділення, амбулаторії. Цікавим було і те, що крім вивчення і моніторингу медичних компонентів, розпорядчих і нормативних документів, опитування медиків, ми спілкувалися з батьками, в яких діти до 10 років. Найперше, що мене вразило, незалежно від рівня медичної установи, це кваліфікація медичного персоналу, зокрема, і їхня компетенція з даного питання була вражаюча», – зазначив Володимир Шегда.
Особливе враження справили медики, які проходили тренінгові навчання в місті Івано-Франківську та Києві. Як повідомив експерт, вони спілкувалися вільно, не уникали гострих моментів і, власне, це мало дуже добре відношення та відгук у батьків, яких опитували. Також знизилась кількість відмов.
Про необхідність вакцинації говорить і заступник директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан. За його словами, фунт профілактики рівний пуду лікування. Краще щепитись, причому безкоштовно, і в майбутньому не витрачати великі суми на лікування. Посадовець акцентував увагу і на питанні щодо медичного супроводу учасників антитерористичної операції та організації їм допомоги.
Нагадаємо, що заступник головного лікаря пологового будинку рекомендує обов’язково проводити вакцинацію проти ГРВІ.