В Україні можливий спалах кору. Вакцинують першокласників і дітей з віддалених громад

 • Міністерство охорони здоров’я України розпочало кампанію з вакцинації. Зараз в Україні понад 260 тисяч дітей не мають планових щеплень від кору відповідно до їхнього віку.

  Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету, повідомляє МОЗ.

  Попередній спалах в Україні був у 2017-2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.

  На початок чергового спалаху кору мають вплив й інші чинники. Так, наприклад, пандемія COVID-19, що розпочалася у 2020 році, призвела до ізоляції людей через карантинні обмеження, і ризик заразитися в цей час був значно меншим.

  Водночас як через пандемію, так і через війну багато дітей не отримали щеплення вчасно. І що більше не щеплених від кору людей, то вищий ризик, що кір спалахне і ширитиметься у геометричній прогресії.

  Від початку 2023 року кількість випадків кору почала зростати, що на тлі низьких рівнів охоплення вакцинацією дозволяє обґрунтовано говорити про ризик спалаху цієї хвороби, зазначають в МОЗ.

  Саме тому Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення захистити дітей від кору та не допустити значного спалаху цієї інфекції. Для цього було замовлено додаткову партію вакцини від кору, краснухи і паротиту, яку отримали у липні. Відтак першочергово розпочали кампанію з довакцинації тих дітей, які з якихось причин пропустили планове щеплення.

  Зараз у межах кампанії вакцинують уже всіх першокласників та всіх дітей з віддалених територіальних громад. Далі вакцинуватимуть і інших дітей, які не отримали щеплення від кору за віком.

  Перше щеплення проти кору роблять в 1 рік та друге – в 6 років. Пропущені щеплення потрібно наздогнати якнайшвидше. Вони безоплатні для дітей до 17 років (включно). Їх можна зробити у педіатра/сімейного лікаря чи в будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги та амбулаторіях.

  Організовані дитячі колективи, віддалені громади, в яких немає пунктів щеплень, і батьки маломобільних дітей можуть викликати мобільну бригаду для вакцинації дітей від кору, краснухи та паротиту до себе.

  До теми: На Івано-Франківщині спорудять дві домівки для великих прийомних родин

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!