У Франківську впроваджують нові принципи озеленення міста

У Івано-Франківську впроваджують нові принципи озеленення міста та європейську філософію ландшафтного дизайну. 

Протягом останніх днів висаджуються орнаментальні трави на вулиці Шевченка. 

Про це в соціальній мережі повідомив начальник управління комунальної політики Мирослав Федорків.

Цього разу ми розробили нетиповий для нашого міста дендроплан. У клумбах на вулиці Шевченка Ви не побачите чорнобривці, ружі та петунії. Натомість, ставку ми зробили на декоративні злаки 
і багаторічні трави“, – йдеться в дописі.

Усе це – орнаментальні трави, використання яких набуло широкої популярності у країнах Західної Європи та Північної Америки.

Перш за все, використання такого розмаїття трав відновлює природний біоценоз. Тобто, до міських локацій повертаються комахи та інша дрібна живність.

Покращується процес запилення трав, стабілізуються ланцюги живлення, відновлюється баланс природи. В кінцевому результаті – це покращує як мікроклімат міського середовища, так і самопочуття мешканців. Знижується ймовірність алергічних захворювань, особливо у дітей.

Ще однією великою перевагою висадки лугових трав є значна економія ресурсів міста та грошей платників податків. Адже цикл життя багаторічних трав становить приблизно від 3 до 5 років. Протягом цього часу їх необхідно буде лише інколи прополювати. Доглядати їх зовсім не складно. Ми вже не згадуємо про те, що орнаментальні трави, як елемент ландшафтного дизайну, “працюють” навіть взимку“, – пише Федорків.

Читайте також:На Прикарпатті на території дитячого будинку висадили дерева

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!