У Франківську запрацювала ще одна електрозаправка

 • На ДП ВО «Карпати» на вулиці Галицька, 201 встановили електрозаправку. Це вже третя станція, що запрацювала у місті в рамках проєкту “Транскордонна зелена транспортна мережа – ключове рішення для доступності та сталої мобільності”.

  У програмі беруть участь Угорщина, Словаччина, Румунія та Україна за підтримки Європейського Союзу. Шлях до таких зарядок Управління інвестиційної політики розпочало ще три роки тому, написавши проєкт та вигравши грант. Так місто отримало грант на підтримку електротранспорту від ЄС. Суть проєкту – популяризація екологічних видів транспорту. Загалом такі заправки з’являться не лише в Івано-Франківську, але й Долині, Мукачево, Ужгороді, Снятині, Коломиї, Надвірній та Яремче.

  «Сенс в тому, щоб з’єднати наш Івано-Франківськ з Європейськими містами своєрідним кільцем електрозаправок. Для того, щоб гості з міст-побратимів змогли безперешкодно приїхати в Івано-Франківськ. Це вже остання локація станції за проєктом. На завершення співпраці ми проведемо Форум сталої мобільності. Там ми обговоримо аспекти сталої мобільності не лише в Україні, але й у Європі. Також проведемо своєрідний пробіг на електрокарах», – розповів начальник Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк.

  Розвиток електроавтомобілів в Івано-Франківську набирає обертів. Загалом у місті є 25 станцій, де можна підзарядити машину. З них шість – безкоштовні. Проте, навіть якщо користуватися платними станціями, вартість 1 кілометра коливається у межах 1 гривні.

  Щоб підживитися повністю знадобиться 3-4 години. Щоправда, резерв заряду залежить від марки авто. В одних моделей повної зарядки вистачить сотню кілометрів, в інших – на понад 300 км.

 • Такі ж станції, що споруджені у рамках проєкту вже працюють біля «Промприладу» (вул. Академіка Сахарова, 23), кінотеатру «Люм’єр» (вул. Михайла Грушевського, 3), а тепер і на ВО «Карпати» (вул. Галицька, 201).

  Нагадаємо, на Франківщині визначили місця встановлення нових велопунктів.  

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!