У Городенці підприємець сплатить штраф за неоформлену працівницю

Під час здійснення державного контролю встановлено порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, де фізична особа-підприємець допустила без оформлення трудових відносин одного найманого працівника.

Про це повідомляє управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Такий факт зафіксовано за фактичною адресою здійснення підприємницької діяльності в одному з магазинів, який знаходиться в місті Городенка.

На робочих місцях продавців перебувало дві жінки. Одна з них пояснила, що трудовий договір з нею не укладався, стажується по декілька годин на день, заробітну плату не отримує.

Управління Держпраці в Івано-Франківській області наголошує, що прийняття працівника на стажування до оформлення з ним трудового договору – не є законним.

Є цілком законний механізм перевірки відповідності працівника на роботі, яка йому доручається – це випробувальний термін. Умови та строк якого встановлено ст. 26-28 Кодексу законів про працю України.

Законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб – студентів вищих навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, передпідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. У разі якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця (підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець) може бути накладено штраф передбачений ст. 265 Кодексу законів про працю України, а на посадову особу роботодавця може бути накладено штраф згідно ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України – за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (станом на 01.01.2019 р. штраф складає 125190 грн.)

Читайте також: Прикарпатський підприємець заплатить 111 тисяч гривень штрафу за неоформленого працівника

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!