У Калуші шукатимуть винних у забрудненні Лімниці

 • Сьогодні, 21 грудня, в Калуші відбулось засідання тридцять п’ятої сесії міської ради.

  Першим питанням порядку денного стали відповіді на електронні петиції. За місяць необхідну кількість голосів набрала лише одна – “Очищення р. Лімниця”.

  Її автор, Богдан Охович, каже, що Лімниця є чи не єдиною водоймою, в якій можна купатися, але з кожним роком її стан погіршується.

  “Русло обміліло, вода брудна, а ще декілька років тому Лімниця вважалася найчистішою річкою в Європі. Якщо не звертати на це увагу, то наші діти, внуки вже не матимуть змоги купатися в річці. Пропоную створити комісію, яка знайде джерело забруднення, ліквідує його, а причетних покарає згідно з чинним законодавством”, – йдеться у тексті петиції.

  Відповідь на це звернення зачитав Тарас Нижник, начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Калуської міської ради:

  “Питання дійсно має актуальний характер та потребує негайного втручання. У 2018 році, з покращенням погодних умов, розпорядженням міського голови буде створено таку комісію із залученням представників Калуської РДА та Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області”.

 • Також стало відомо, що 22 травня цього року вже було виявлено впадання забрудненого потічка в річку Дуба в районі смт. Рожнятів. Вона впадає в р. Чечва, яка є притокою річки Лімниця. Вода в потічку мала чорне забарвлення та неприємний запах каналізаційних стоків. Було здійснено відбір проб води в місці впадання потічка в р. Дуба та води поблизу Калуського міського водозабору для проведення лабораторних досліджень. Матеріали про виявлений факт забруднення річки Лімниця було направлено в Державну екологічну інспекцію.

  Читайте також: Ріки Лімниця і Чорний Черемош – найчистіші ріки України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!