У Калуші виявили випадок сказу – перший із 2017 року

 • Відповідно до звіту про результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу від 12 травня 2022 року Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ собаки, який належав заводу “Техмаш” у Калуші.

  Про це повідомило управління Держпродспоживслужби у місті Калуші.

  “Комісія у складі Калуського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, служби ветеринарної медицини та центру контролю й профілактики хвороб провели епізоотичне розслідування за даним випадком.

  З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу.  Визначено неблагополучні території та накладено карантинні обмеження. В осередку захворювань вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції”, — йдеться у повідомленні.

  Як повідомив “Вікнам” начальник Калуського міського управління Держпродспоживслужби Юрій Угера, 9 травня надійшла інформація, що на території заводу “Техмаш” собака покусав людину. Тварина загинула. На місці було відібрано матеріал для проведення дослідження, яке згодом підтвердило сказ.

  За словами Юрія Угери, хвору тварину на підприємстві тримали у закритому приміщенні, джерело інфікування тварини визначити не вдалося.

  На підприємстві було проведено дезінфекцію на місці перебування і загибелі хворої тварини та встановлено коло осіб, із якими вона контактувала. На території заводу є ще одна службова собака, відтак над нею встановлено спостереження та проведено додаткову вакцинацію.

  Виявилося, що з хворою твариною контактував один працівник, який отримав укус. Тож його направили на антирабічне лікування.

  Також комісія визначили неблагополучну територію — у радіусі 3 км від місця, де було виявлено випадок сказу. У цій карантинній зоні немає житлових будинків, тут розміщені лише підприємства (промзона в районі вул. Хмельницького). У разі, якщо на підприємствах у небезпечній зоні є тварини, їм зроблять додаткове щеплення проти сказу.

  Востаннє захворювання на сказ у Калуші фіксували у 2017 році: тоді виявили 10 випадків захворювання. У Калуському районі сказ виявляли у 2021 році: тоді небезпечну хворобу виявили у лисиці й собаки в Томашівцях.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!