У Києві протестувальники вимагають відставки суддів Конституційного суду України

 • Під будівлею Конституційного суду України відбулася акція протесту. Її учасники вимагають відставки суддів та перезавантаження КСУ.

  Акція протесту “Відправим суддів-зрадників КСУ до Ростова” тривала кілька годин. Її організаторами виступили Центр протидії корупції (ЦПК), фундація DEJURE, Автомайдан і Рух опору капітуляції. В акції беруть участь близько тисячі пікетувальників. Вони вимагають відставки суддів КСУ та його перезавантаження, повідомляє DW.

  Під час акції протестувальники закидали будівлю суду презервативами, запалили фаєри і підірвали димові шашки, петарди та інші піротехнічні вироби. Демонстранти також вийшли на проїжджу частину вулиці Жилянської. Рух транспорту поблизу будівлі КСУ зупинений. Біля установи чергують посилені кордони поліції і Нацгвардії. Сутичок між протестувальниками і правоохоронцям не спостерігається.

  Протестувальники закликали КСУ відрядити до них представника суду для пояснення рішення щодо електронного декларування. Під час акції голова ЦПК Віталій Шабунін заявив, що треба негайно перезавантажити КСУ, але необхідно діяти виключно в межах Конституції України.

  “Якщо ми не зробимо це негайно, вони вже за лічені тижні скасують закон про мову і всі решта досягнень Євромайдану. Без кримінального покарання за брехню в деклараціях декларування не має жодного сенсу”, – наголосив він.

  Своєю чергою, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин повідомив, що за його заявою зареєстрували кримінальне провадження по статті 109 (замах на захоплення влади) щодо суддів КСУ. За його словами, його вже внесли до Єдиного реєстру судових розслідувань та направили в Державне бюро розслідувань.

  Напередодні президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, у якому він пропонує повністю змінити склад КСУ і визнати його рішення таким, що не створює правових наслідків.

  Читайте також: Уряд зобов’язав органи влади не виконувати скандальне рішення КСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!