• У Латвії показали виставу “Перемир’я” з кремлівськими наративами

 • У МЗС України вже відреагували на постановку.

  У Латвії провели виставу “Перемир’я”, сповнену наративами російської пропаганди.

  Театр міста Даугавпілс 6 жовтня представив глядачам виставу під назвою “Перемир’я”. У ній закладені наративи, що підіграють російській пропаганді, пише “24 Канал”.

  В описі до вистави мовиться про те, що п’єса розповідає про події на Донбасі 2014 року, де “непримиренні вороги” зустрічаються на нейтральній території. Режисером цієї постановки є Олексій Куралеха з Донецька, який називає себе громадянином псевдореспубліки “ДНР”. З відкритих джерел відомо, що його вистави також проводять на Росії.

  Реакція Посольства України в Латвії

  У МЗС України засудили проведення пропагандистської вистави. Посольство зазначає, що вона повністю побудована на елементах російської пропаганди, що поширює країна-терорист.

  У виставі “Перемир’я” закладені кремлівські наративи, зокрема війну на Донбасі, яку розв’язала Росія та окупацію нею українських територій у 2014 році, автор цієї п’єси називає “українським конфліктом”, а також жодним чином не згадується про Росію як країну-агресора, – вважають у Посольстві.

  Там також підкреслили, що вже сама назва “Перемир’я” містить наративи кремлівської пропаганди про “братські народи” й нав’язує думку про те, наче винні обидві сторони. Тоді як російська агресія триває вже 9 років, а повномасштабна війна продовжується – жодних дружніх чи братських відносин бути не може. Чомусь у п’єсі не згадують, що українці відстоюють свою свободу та територіальну цілісність країни.

  “Враховуючи те, що Росія продовжує вбивати українців, знищуючи українські міста та села, проведення вистав за мотивами таких п’єс як “Перемирие”, Посольство вважає неприпустимим. На жаль, Посольство не отримало належної реакції від компетентних латвійських інституцій на офіційні запити про скасування цієї пропагандистської вистави в Латвії та вважає, що проведення таких публічних заходів суперечить рішучій політиці Латвії по боротьбі з пропагандою”, – підсумували у Посольстві.

  Читайте також: Метрополітен-опера замовила виставу про викрадених Росією українських дітей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

  Тужливі пісні мого народу

           Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Люди, які бояться не обстрілів, а окупації

  Волонтерство на Донеччині. Погляд зсередини. Побутує думка, що на сході лишились одні ждуни. Ніби й так майже всі були сепарами, невеличка кількість патріотів давно виїхала, а лишились тільки ті, хто чекає рускій мір (ну і, звісно ж, працює на ворога). Багатьом зручно так думати. Помічаю це в особистих розмовах і соцмережах. Але ж як  воно

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює