Метрополітен-опера замовила виставу про викрадених Росією українських дітей

 •  
  Ідея замовити оперу виникла після зустрічі генерального директора Метрополітен з першою леді України Оленою Зеленською.

  Метрополітен-опера замовила оперу про викрадення і депортацію Росією українських дітей, аби підтримати Україну.

  Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє The New York Times.

  “Я не можу придумати кращого способу зробити це (підтримати Україну – ред.), ніж замовити оперу, яка фактично документує аспект війни, що підкреслює індивідуальний героїзм українського народу перед обличчям найжахливіших і найстрашніших звірств і обставин”, – сказав генеральний директор Метрополітен Пітер Гелб.

  На зустрічі також була присутня канадська диригентка українського походження Кері-Лінн Вілсон, яка одружена з Гелбом і очолює Український оркестр свободи.

  Твір, який буде написаний українським композитором Максимом Коломійцем на лібрето американського драматурга Джорджа Бранта, розповість історію матері, яка вирушає в дорогу, щоб врятувати свою доньку, яку утримують у таборі в окупованому Криму.

  Персонажі опери є вигаданими, проте сам твір заснований на реальних розповідях українських матерів, які розповіли про виснажливу подорож з України на окуповану Росією територію і назад, щоб забрати своїх дітей.

  За словами Бранта, він був зворушений, прочитавши новини про українських матерів. В опері будуть задіяні працівники Save Ukraine, однієї з благодійних груп, які допомагають матерям здійснити подорож, щоб знайти своїх дітей.

  У Метрополітан-опера сподіваються, що вистава на підтримку України буде зіграна на сцені до 2027 або 2028 року.

  Метрополітен був однією з перших культурних організацій, яка після вторгнення Росії оголосила, що не буде співпрацювати з виконавцями чи установами, які підтримують президента Росії Володимира Путіна, і розірвав зв’язки з російською оперною співачкою Анною Нетребко.

  Пізніше Метрополітен допоміг створити Український оркестр свободи – ансамбль біженців, які втекли від війни, та митців, які залишилися в Україні.

  Зазначимо, що Метрополітен-опера – провідний театр у США, один із центрів світової музичної культури.

  Читайте також: У березні Росія скликала Радбез ООН щодо вивезення українських дітей, – ЗМІ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!