У Литві розглянуть законодавчі зміни для перенесення могил радянських воїнів

 • Після ухвалення поправок кладовища радянських воїнів можна буде розглядати як об’єкти, що пропагують ідеологію тоталітарного режиму.

  У Сеймі Литви зареєстрували поправки, що мають дозволити переносити могили радянських військовослужбовців. Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє LRT.

  Згідно з поправками, група членів Сейму пропонує включити і кладовища до списку громадських об’єктів, перерахованих у Законі про заборону поширення тоталітарних, авторитарних режимів та їхніх ідеологій.

  В іншому проєкті положення, що забороняє переносити могили і кладовища, занесені до Реєстру культурних цінностей, пропонується доповнити положенням про те, що захист не діятиме, якщо могили і кладовища визнано об’єктами, що пропагують тоталітарні, авторитарні режими та їхні ідеології.

  За словами ініціаторів, після ухвалення цих поправок поховання і кладовища радянських воїнів також можна буде розглядати як об’єкти, що пропагують ідеологію тоталітарного режиму.

  У разі визнання їх такими могили можна було б перенести. Навіть попри те, що вони внесені до Реєстру культурних цінностей.

  Поправки підготували члени Сейму, які належать до різних фракцій. На таких змінах наполягає Шяуляйське самоврядування, яке бажає перенести з центру міста поховання радянських військовослужбовців.

  Поховання, розташоване біля собору святих апостолів Петра і Павла, внесено до Реєстру культурних цінностей. У реєстрі йдеться про те, що тут поховано 52 військовослужбовці Радянського Союзу, які загинули під час Другої світової війни.

  До теми: Міністр оборони Литви вважає, що російська загроза для НАТО не зросте, доки РФ “загрузла” в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!