Міністр оборони Литви вважає, що російська загроза для НАТО не зросте, доки РФ “загрузла” в Україні

 • Він підсумував, що європейські країни мають “вікно” часу, за яке можливо підготуватися до зростання загрози.

  Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас вважає, що безпосередня загроза для країн НАТО з боку Росії навряд чи почне наростати, доки Москва кидає всі ресурси на війну в Україні. Про це він сказав в інтерв’ю LRT, пише “Європейська правда“.

  Анушаускаса попросили прокоментувати заяви низки політичних та військових лідерів з європейських країн про те, що у найближчі роки Росія може наважитись на агресію проти когось із членів НАТО.

  Міністр відповів, що нової інформації завжди багато. І можливі різні її інтерпретації – як і свідчать заяви з різних країн, де оцінки різняться від найближчих років до перспективи 5-8 років.

  “Якщо підсумувати, що кажуть міністри оборони – російська загроза не зменшилася”, – сказав Анушаускас.

  Важливий розвиток теперішньої війни

  Він додав, що багато залежить від розвитку подій в російсько-українській війні.

  “Росія не має можливості раптом кинути якісь сили під кордони країн НАТО. Але після завершення війни такі можливості, звісно, з’являться”, – зазначив він.

 • Його також запитали, що означала б для Литви реалізація прогнозів естонської розвідки про те, що у наступні 10 років Росія подвоїть кількість військ уздовж східного флангу НАТО – на кордоні з державами Балтії і Фінляндією.

  “Треба зазначити, що Росія спершу має відновити їх там на тому рівні, який був. І потім вже збільшувати. Таке збільшення передбачене у їхніх планах до 2030 року. Але поки що нарощування сил немає – усі ресурси йдуть в Україну. Ми бачимо цей процес – усе, від боєприпасів до бронетехніки, просто перекидається туди, де їм це найбільш потрібно. І це лінія фронту в Україні. Щоб ситуація змінилася, Росія має припинити вести бойові дії в Україні, і тоді вже зможе перекинути сили під кордони НАТО… Але якщо вже ми говоримо про десятиліття, а російські плани нарощування потенціалу розраховані до 2030 року, то балтійські держави та інші члени НАТО також запланували збільшення своїх спроможностей, і співвідношення може виявитися не таким, як хотіла би Росія”, – зазначив Анушаускас.

  До теми: Італія бачить Україну членом ЄС і НАТО, але після війни

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!