У Надвірній видали книгу кулінарної спадщини

 • Книга кулінарної спадщини, підготовлену разом з іноземними містами-партнерами, можна завантажити на ресурсі міської ради Надвірної.

  Минулого року місто спільно з іншими містами-партнерами Крнов (Чехія) та Пруднік (Польща), а також словацьким містом Раєц стали переможцями проекту із створення кулінарної книги в рамках проекту “Співпраця міст V4 та з Україною”, який підтримав Вишеградський міжнародний фонд (м. Прага).

  Проект створений для популяризації та збереження культурної спадщини, розвитку культури в малих містах 4-х країн, зокрема для промоції національної автентичної кухні. Саме кухня є одним з елементів, який ідентифікує кожну з країн та разом з тим об’єднує їх.

  Чехія, Словаччина і Польща є країнами Вишеградської групи, які після вступу в Європейський Союз отримали дуже широкі можливості розвитку та співробітництва. Реалізація такого роду проектів – це хоч невеликі, але реальні кроки України до Європи.

  В рамках впровадження цього проекту в листопаді 2017 року в чеському місті Крнов були представлені місцеві українська, чеська, польська та словацька кухні під час зустрічі міст-партнерів. Головним завданням зустрічі було презентація кулінарних традицій. На заході українці готували печеню по-гуцульськи, представники Раєца – галушки з бринзою, поляки – фаршировані крокети та місто Крнов представило гуляш. 12 страв кожної з країн-учасниць, в тому числі 4 вищенаведені, представлені в Міжнародній кулінарній книзі «Їжа нас поєднує». Крім печені по-гуцульськи, в ній можна знайти рецепти таких українських страв, як борщ та вареники.

  Міжнародна кулінарна книга вже підготовлена та видана за кошти Вишеградського міжнародного фонду та є доступною в електронній формі на веб-сторінках міст, а також на сайті Надвірнянської міської ради.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!