У Прикарпатському університеті відкрили лабораторію нанотехнологій (фото)

 • У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відкрили Центр колективного користування науковим обладнанням “Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини”.

  Лабораторію відкрив Міністр освіти й науки України Сергій Шкарлет учора, 18 листопада, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на сторінку ПНУ.

  Це перший в Україні єдиний комплекс новітнього обладнання для всебічного дослідження властивостей наноматеріалів.

  Центр створили за сприяння МОН України та Національного фонду досліджень України спільно з Інститутом металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України, Національним університетом “Чернігівська політехніка”, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Івано-Франківським національним медичним університетом.

  У Центрі колективного користування науковим обладнанням проводитимуться якісні передові експериментальні дослідження новітніх функціональних матеріалів, зокрема, для галузей енергетики та медицини.

  Наукове обладнання Лабораторії допомагає здійснювати дослідження елементного та структурного аналізів властивостей матеріалів. Зокрема, це – рентгенівський дифрактометр, рентгенофлуоресцентний аналізатор, спектрометр оптичний в видимій ультрафіолетовій області та стенд для електрохімічних досліджень.

 • “Це обладнання має багато можливостей. Воно дозволяє бачити та аналізувати як розміщені атоми, а отже дає можливість впливати на властивості матеріалів. Це важливо як для енергетики, так і для будь-якої іншої галузі, де використовується функціональні матеріали. Комплекс приладів дозволяє одночасно з різних боків зробити різні аналізи і отримати точну інформацію, яка потім виллється у високоякісний продукт”, – йдеться на сторінці сайту.

  Читайте також: для громад Прикарпаття закупили 12 шкільних автобусів 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!